wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Domowe SPA

16.04.2009

Marzy Ci się wyjazd do SPA, ale wciąż coś staje na przeszkodzie? Rozwiązaniem może być zorganizowanie sobie SPA w domowym zaciszu. Wystarczy poświęcić na nie wolny weekend i zaopatrzyć się w kilka kosmetyków.

Niewątpliwą zaletą takiego domowego SPA jest to, że jest znacznie tańsze i można sobie na nie pozwolić, kiedy tylko nabierze się na to ochoty, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji terminu. A weekend spędzony w domowym SPA z pewnością pomoże zrelaksować się i wypocząć.

W trakcie weekendu spędzanego w domowym SPA warto zadbać także o prawidłowe odżywianie się. Najlepsza będzie dieta oczyszczająca. Przede wszystkim, zrezygnuj z picia kawy, herbaty oraz alkoholu, a także z palenia papierosów. Czarną herbatę czy kawę znacznie lepiej jest zastąpić naparami z ziół lub zieloną herbatą, która jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Poleca się również zaprzestania, przynajmniej na te kilka dni, używania soli oraz cukru. Dzień rozpoczynaj szklanką soku pomarańczowego. Sok nie tylko doda energii. Jest to również prawdziwa bomba witaminy C, która skutecznie wzmacnia organizm. Podczas diety warto też pić około litra wody mineralnej dziennie. Dostarczy ona niezbędnych minerałów, a także pomoże oczyścić organizm z toksyn.

Podstawą pożywienia powinny być warzywa i owoce, ponieważ są źródłem enzymów, witamin, soli mineralnych i błonnika, a do tego zawierają niewiele kalorii. W codziennym jadłospisie przeważnie znajduje się ich znacznie mniej niż powinno, dlatego warto zadbać o to, aby ich prawidłowa ilość znalazła się przynajmniej w menu domowego SPA. Ponadto, w diecie powinno znaleźć się miejsce dla produktów mlecznych, otrębów i orzechów. Potrawy smażone znacznie lepiej jest zastąpić gotowanymi lub pieczonymi. Dieta powinna być jak najbardziej urozmaicona, tak, aby zapewnić organizmowi różne niezbędne składniki odżywcze.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2010-01-03 10:08:08
~braga

ostatni cały wolny weekend miałam z rok temu ... a tak to czasami tylko 1 dzień mam wolny , więc wszystkie moje marzenia biorą w łeb :-((

2010-01-03 10:07:45
~Iwona

zadbaj też o sylwetke,nadmiar kilogramow pomoga Ci zrzucić niskokaloryzcne,pełne protein wild west jerky-super sprawa,znana w Skandynawii,sa juz w Polsce/internet,allegro/,panie na wiosne zrzucamy zbedny tluszczyk.Wild west jerky maja tylko 64 kalorie,tylko 3 % tluszczu i az 50protein a odchudza się nimi piękna Liz Hurley.

2010-01-03 08:32:21
~miśka

dojrzałe osoby same muszą dbać o wagę, skórę, ćwiczenia...nikt ich nie wspiera, a szkoda.

2009-04-17 12:05:32
~kredka

Marzy mi się takie domowe spa. Okłady na twarz, na nogi, jakieś specjalne masaże, kąpiele. Moja koleżanka opowiadała, że raz w tygodniu robi sobie takie spa w domu. Nakłada sobie maseczkę z jogurtu, z ogórkami, robi sobie kąpiel, do wanny wrzuca jakąś specjalną sól. Ma też masażer na cellulit. I łyka na pomarańczową skórkę tabletki. Ponoć są na zachodzie znane, jakieś Celsene czy Cellasene, coś takiego. Mówi, że na cellulit super. Sama muszę sobie takie spa zafundow

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.