wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Panaceum na obrzęki

22.06.2009

SOLARIUM&Fitness

Lato jest okresem, w którym większość z nas cierpi na obrzęki będące skutkiem nieprawidłowego funkcjonowania układu żylnego i limfatycznego.

Doskonałą metodą złagodzenia towarzyszących im dolegliwości jest masaż zimnymi kulami. Układ limfatyczny podobny jest do układu żylnego, ale brakuje mu pompy napędzającej jaką jest serce. Chłonka płynie tylko dzięki różnicy ciśnień w organizmie i pracy mięśni, dlatego tak łatwo dochodzi do jej zastoju. Przepływ chłonki od stóp do głowy trwa ok. 48 godzin.

Powodem powstawania obrzęków może być wysoka temperatura, brak ruchu, bogata w sól dieta, zbyt mała ilość wypijanej wody. Podobne efekty wywołują zachwiania hormonalne w czasie cyklu miesiączkowego, nadmiar wypitego alkoholu, długa podróż samochodem bądź samolotem.

Skutkiem zaburzeń w pracy układu limfatycznego są nie tylko obrzęki, ale również rozstępy, cellulit, trądzik różowaty, przedwczesne starzenie się skóry i schorzenia narządów wewnętrznych. Ulgę w tych dolegliwościach może przynieść wizyta w gabinecie kosmetycznym. Ogromną popularnością cieszą się zabiegi „na zimno” połączone z drenażem limfatycznym.

1 2 3
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.