wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Gdy nie-jedzenie staje się obsesją

22.06.2009

SOLARIUM&Fitness

Niemal z dnia na dzień rośnie na świecie liczba osób z nadwagą. Budżety państw przeznaczają coraz większe pieniądze na kampanie dotyczące walki z tym problemem.

Niemal w każdej gazecie można przeczytać tysiące porad jak schudnąć, często wraz z towarzyszącymi zdjęciami osób o najbardziej „idealnych” według współczesnych norm estetyki sylwetkach. W takiej właśnie atmosferze nienaturalnej presji rozwija się śmiertelny wróg – anoreksja.

Problem dotyczy tylko młodych dziewcząt?
To prawda, że dziewczęta są łatwiejszymi ofiarami tej „podstępnej” choroby, a wynika to chociażby z faktu społecznej presji na „idealny” wygląd na każdym etapie życia.

Nastolatki są straszone, że raz nabyte komórki tłuszczowe nigdy nie zanikają. Nie mówi się zbyt wiele o tym, że burza hormonów sprawia, iż organizm nie zawsze rozwija się równomiernie, a zaokrąglona w tym okresie sylwetka wcale nie musi taka pozostać.
Jednak coraz częściej ofiarami anoreksji padają także chłopcy, szczególnie ci uprawiający sporty, w których duży nacisk kładzie się na wagę, jak i wygląd sportowca. W tych przypadkach znowu najczęściej młody człowiek po prostu płaci, niekiedy niewiarygodnie wysoką cenę, za niespełnione ambicje swoich rodziców.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2017-09-29 19:39:57
~Liwia

Nieprawda nie zgodzę się z tym że nie ma skutecznych tabletek które pozwoliłby schudnąć w zdrowy i bezpieczny sposób.Takimi tabletkami jest Foreverslim.Dzięki niemu schudłam dużo ale w bezpieczny sposób bez efektu jajo.

2017-09-12 12:12:50
~Ludwika

Ja też stosowałam Slimunox i jestem bardzo zadowolona z efektu jaki udało mi się osiągnąć. W 3 miesiące schudłam 14 kilo.W końcu pozbyłam się całej nadwagi

2017-04-08 18:59:49
~Halina

Ja jak się odchudzałam to obok diety (i to nie za bardzo rygorystycznej) stosowałem suplement Slimunox. Moim zdaniem, jeżeli chodzi o wspomaganie procesu odchudzanie, to jest to jeden z lepszych suplementów dostępnych na rynku

2016-12-07 21:24:13
~Frania

Foreverslim jeden z lepszych suplementów diety dostępnych bez recepty.Fajnie by było jakby jeszcze cena była trochę bardziej przystępna.Ale jak wszystko w życiu nie ma nic za darmo.

2009-06-26 13:31:40
~sol.

"Nie jesteś sama! Jest wielu sławnych i całkiem zwykłych ludzi, którzy stali się ofiarami anoreksji i co jeszcze ważniejsze, wielu z nich pokonało tę chorobę i znów cieszy się życiem!" takie to poruszające, że aż rzygać się chce

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.