wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Techniki masażu klasycznego

15.09.2009

Zdrowotne właściwości masażu znane są od bardzo dawna. W artykule przedstawiamy techniki wchodzące w skład tzw. masażu klasycznego – czyli najpopularniejszej odmiany masażu.

Zanim jednak przejdziemy do omówienia konkretnych technik masażu, warto zastanowić się nad tym, czym jest masaż. Otóż specjaliści definiują go jako ściśle określone oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu żywego. Przy czym pod pojęciem tkanek organizmu żywego rozumiemy zarówno powłoki skórne oraz mięśnie, jak i więzadła czy torebki stawowe.Masaż wywołuje w organizmie człowieka zmiany zarówno o charakterze ogólnym, jak i miejscowym. Do tych pierwszych zalicza się te zmiany, które wywołane zostały drogą odruchową w układzie krążenia, nerwowym i innych. Natomiast zmiany miejscowe powstają bezpośrednio w tkankach, które podlegają masażowi.

Po tym krótkim wprowadzeniu możemy przejść do omówienia konkretnych technik masażu klasycznego. Przyjęto wyróżniać osiem takich technik, do których należą: głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja i wstrząsanie. Niektórzy wydzielają dodatkowo jeszcze jedną technikę (wałkowanie lub mobilizację stawów).

1 2 3 4 5
REKOMENDACJA
2012-07-27 00:38:13
~Masażysta

Pełna technika masażu klasycznego czyli krok po kroku opisana została w linku poniżej http://e-masaz.pl/page.php?id=techn ika_masazu_klasycznego

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.