wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Poczuj się wSPAniale!

09.02.2010

Ośrodki SPA prześcigają się w proponowaniu coraz atrakcyjniejszych zabiegów. W ofertach możemy znaleźć już nie tylko propozycje rozmaitych masażów, czy zabiegów pielęgnacyjnych, ale także tak  niecodzienne pomysły jak np. kąpiel w piwie, pedicure i masaż stóp wykonany za pomocą rybek, czy zabiegi z użyciem czekolady. Oto niektóre z ciekawszych zabiegów SPA.

Zobacz też:

Kąpiel w piwie
Ma pozytywnie wpłynąć na zdrowie, urodę oraz samopoczucie. Kąpiel taka pobudza krążenie krwi, obniża ciśnienie, a zawarte w drożdżach witaminy z grupy B wzmacniają organizm. Dzięki właściwościom chmielu, wprawia w doskonały nastrój, głęboko relaksuje, łagodzi napięcia i sprawia, że czujemy się wypoczęci. Działa na skórę oczyszczająco, pomaga zwalczyć trądzik i przetłuszczanie skóry. Poza tym, skóra staje się nawilżona, elastyczna, miękka i gładka.

Drożdże piwne mają pozytywny wpływ na włosy i paznokcie. Do wody nie dodaje się zwykłego piwa, ale specjalnego piwa kąpielowego, nie zawierającego konserwantów. Zwykle szklaneczkę takiego piwa skosztować można w trakcie kąpieli. Kąpiel piwna trwa około 20 -30 minut. Koszt zabiegu – ok. 70 zł.

Pedicure z rybkami
Ten jakże nietypowy zabieg przypomina zarówno masaż, w dodatku niezwykle przyjemny, bo nie powodujący bólu - odczuwa się tylko przyjemne mrowienie, jak i pedicure, który pozostawia stopy gładkie i miękkie. Nogi wkłada się do akwarium, wypełnionego bardzo ciepłą wodą oraz malutkimi rybkami. Rybki podgryzając martwą skórę stóp, relaksują i poprawiają krążenie. Zabieg trwa od piętnastu do trzydziestu minut. Całodzienny pobyt w rybnym SPA na Słowacji (w Polsce takich zabiegów jeszcze się nie wykonuje) to koszt ok. 50 euro. 

1 2 3
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.