wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Odnowa biologiczna

Ten ucisk może leczyć

23.02.2010

O akupresurze napisano i powiedziano już wiele. Rzadko jednak korzystamy z tej naturalnej metody pomocy naszemu organizmowi w walce z różnego typu schorzeniami. Szkoda, bo niskim kosztem możemy uzyskać naprawdę duże korzyści.

Zajmiemy się w tym artykule akupresurą stóp, ponieważ jest to najprostszy sposób na samodzielną terapię w domowym zaciszu. Akupresura oznacza uciskanie odpowiednich receptorów. Taki masaż ma na celu lepsze ukrwienie receptorów, a co za tym idzie – narządów, za które odpowiadają.

O co w tym wszystkim chodzi?
Nasze stopy są mapą naszego ciała. Na ich podeszwach oraz na wierzchu stóp znajdują się punkty, które odpowiadają za odpowiednie narządy naszego ciała. I tak np. na podeszwie lewej stopy na pięcie znajduje się punkt odpowiedzialny za pracę jajników oraz moszny, pod opuszkami palców znajdują się receptory zatok, a na dużym paluchu prawej stopy znajduje się punkt odpowiedzialny za pracę naszego mózgu. O tym, gdzie szukać poszczególnych receptorów jeszcze sobie opowiemy.

Receptory te w naturalnych warunkach były masowane w trakcie chodzenia. Nasi przodkowie poruszali się po różnym podłożu – piasek, kamienie, gałęzie i trawy pobudzały receptory i cały proces akupresury odbywał się samoczynnie. My zastąpiliśmy łąki asfaltami, a na stopy założyliśmy buty, dlatego właśnie nasze receptory działają słabo, a cały organizm nie radzi sobie z oczyszczaniem się z powstającym w nim złogów.

1 2 3
REKOMENDACJA
2010-02-26 09:02:20
~mywyr

Do qulq: Sorry ziombel, seh Cię do moderacji, ale nie strybiłem co naciskm. pokój PX. http://pl.wik ipedia.org/wiki/Reiki

2010-02-26 08:48:53
~Jimmy

To ciekawe, autor sugeruje zeby masaz nie trwal wiecej niz 5 minut dziennie, a jednoczesnie wspomina o tym ze nasi przodkowie otrzymywali taki masaz chodzac codziennie po roznych nawierzchniach - cos mi sie wydaje ze chodzili wiecej niz 5 minut dziennie?

2010-02-26 08:42:07
~znachor

Jak mamy "złogi" to pobudzamy receptory? Czy oni rozumieją to co napisali? Rolą receptora jest odbieranie bodźca. Co to ma do cholery wspólnego z układem krwionośnym? NIC! Bzdura i tyle. Co innego masaż, który poprawia krążenie, usuwa z tkanek niekorzystne substancje, rozluźnia lub pobudza itd. Piszcie jakieś brednie, a ludzie w to wierzą i będą sobie gnieść stopę, żeby obniżyć cholesterol

2010-02-26 08:37:21
~znachor

Jaaaaaka bzduuuura. Na stopie mapa ciała... Niby co ma wspólnego paluch z np. żołądkiem? Te miejsca są unerwiane z innych poziomów rdzenia kręgowego. Jak chcemy wpłynąć na żołądek to masujemy ramiona - i jedno i drugie unerwia ten sam segment. Akupresura wpływa czysto mechanicznie i rozluźniająco przez co czujemy się ogólnie lepiej, ale jakiekolwiek działanie na jelita czy moszną to już efekt placebo. Bzdura jakich mało. Napiszcie o masażu, czymś co działa na pewno, a n

2010-02-26 08:28:52
~mateo

a co to jest prawy palec u dłoni???

2010-02-26 08:16:20
~qluq

Jak czytam o złogach, to mi się nóż w kieszeni otwiera. To taka sama bzdura jak cała homeopatia czy leczenie przez nakładanie rąk! Gdyby w naczyniach krwionośnych się coś tak łatwo osadzało, to byśmy wszyscy schodzili na zawały w wieku przedszkolnym (najdalej!). Osadza się np. zakrzep albo cholesterol, ale nie tak znowu szybko i łatwo, zaś organizm w wielu przypadkach sobie z tym radzi. Wszelkie te masaże to jest terapia relaksacyjna, ma uspokoić, wytłumić, a to samo w sobi

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.