wyszukanie zaawansowane

Relaks

Masaż twarzy dobry dla zdrowia

 

Masując twarz zwalczasz nie tylko powstawanie zmarszczek, ale również leczysz różnorodne dolegliwości zdrowotne. Refleksoterapia to metoda leczenia, którą wymyślono w starożytnych Chinach. Reumatolog i terapeuta Beata Sekuła wyjaśnia, jak należy masować twarz, by skutecznie pozbyć się m.in. problemów z trawieniem czy ze stawami.

 

Refleksoterapię można stosować również np. na dłoniach lub stopach, czyli na obszarach naszego ciała, które są szczególnie mocno unerwione i unaczynione. Jednak to masaż twarzy daje najlepsze efekty. Dzieje się tak ze względu na niewielką odległość znajdujących się na głowie receptorów od mózgu.

 

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że refleksoterapia działa jak akupunktura. W uciskanych miejscach krew zaczyna lepiej krążyć i przywrócony zostaje prawidłowy przepływ energii w naszym ciele. Dzięki masażowi odpowiednich części twarzy możemy rozładować stres, leczyć depresję, zwalczyć bezsenność, a także uregulować pracę wątroby, jelit, nerek czy nawet serca.

 

Poza zdrowotnymi zaletami refleksoterapia twarzy pomaga również rozluźnić mięśnie karku i szyi, a także wygładzić zmarszczki. Dzięki takiemu masażowi skóra staje się lepiej ukrwiona a co za tym idzie, cera napiera zdrowych kolorów i blasku.

aba, zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
2014-05-20 15:14:04
~jacob

Nie musisz być gwiazdą, aby odmłodzić i poprawić swój wygląd. Nie musisz mieć milionów na koncie, aby uzyskać młodsze i piękniejsze ciało. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok www.potegazdrowia.pl

2014-04-15 13:34:19
~Iga

Polecam portal rekomenduj.to , oferują oni darmowe produkty do testowania i opiniowania . Teraz mają być testowane kosmetyki do pielęgnacji twarzy , polecam :) .

2014-04-05 11:39:50
~BASIA

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.