wyszukanie zaawansowane

Relaks

Sposoby na młodość – usuwanie zmarszczek

123RF
18.04.2014

Poradnia.pl

Elektrostymulacja, jontoforeza czy laseroterapia – to metody walki ze zmarszczkami. Dzięki nowoczesnym urządzeniom zabiegi tego typu można już wykonać w domu. Wychodzi i łatwiej, i taniej.

 

Zmarszczki tworzą się z upływem czasu. Są symbolem nieuchronnego starzenia się i dotyczą w większym lub mniejszym stopniu każdego z nas.

Istnieją różne rodzaje zmarszczek: mimiczne, spowodowane promieniami UV i wiekiem. Te pierwsze mogą wystąpić już u młodych osób (między 25. a 30. rokiem życia) i są efektem ekspresji mięśni twarzy, czyli ich naprzemiennego kurczenia się i rozluźniania (np. podczas śmiechu czy mrużenia oczu). Tego typu zmarszczki (kurze łapki czy bruzdy na czole) pojawiają się głównie w górnej części twarzy i z czasem się pogłębiają.

 

Zmarszczki spowodowane wiekiem są przede wszystkim efektem starzenia się komórek, utraty elastyczności skóry i działania siły ciężkości. Są to między innymi bruzdy nosowo-wargowe (zmarszczki biegnące od skrzydełka nosa do kącika ust, będące wynikiem opadnięcia policzków), tak zwane zmarszczki palacza (zmarszczki wokół ust, występujące nie tylko u palących papierosy) czy bruzdy marionetki (fałd lub zmarszczka biegnąca od kącika ust pionowo w dół).

 

U siebie w domu

 

Na rynku pojawiło się sporo nowych metod i technologii kosmetycznych pozwalających zapobiegać powstawaniu zmarszczek oraz wygładzić te istniejące, a nawet całkowicie lub częściowo je wyeliminować. I to nie tylko w gabinetach kosmetycznych. Dostępne są już bowiem urządzenia, za pomocą których można poprawić stan skóry i rozpocząć skuteczną walkę z upływającym czasem we własnym zaciszu domowym.

 

Nowe technologie

 

Do najnowszych metod walki ze zmarszczkami należą:

 

  • elektrostymulacja mięśni – jest bezpieczną i powszechnie stosowaną technologią EMS. Impulsy elektryczne delikatnie napinają te części twarzy, które utraciły swoją elastyczność, i w ten sposób odmładzają skórę. Pobudzają wytwarzanie kolagenu i elastyny, wypełniając zmarszczki od wewnątrz. Metoda ta jest skuteczna szczególnie w przypadku opadających policzków i powiek, podwójnego podbródka oraz tak zwanych worków pod oczami. Pomaga zredukować tkankę tłuszczową, zmarszczki i obrzęki. Koryguje owal twarzy oraz zwiększa jędrność i elastyczność skóry;

 

  • jontoforeza – to połączenie aktywnych składników (kolagenu i retinolu, czyli witaminy A w plastrach) z działaniem elektrostymulacji. Dzięki niewielkim impulsom wspomniane składniki przenikają głęboko w warstwy skóry oraz redukują pojawiające się drobne linie mimiczne i zmarszczki. Przyczyniają się też do uelastycznienia skóry;

 

  • terapia laserem – metoda nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna. Dzięki energii światła laserowego (o odpowiedniej mocy i długości fali) można w widoczny sposób poprawić stan skóry. Niski poziom wysyłanego przez laser światła jest bowiem aplikowany bezpośrednio do komórek odpowiedzialnych za procesy odnowy skóry. To pomaga zwalczać pierwsze objawy starzenia się.

 

Gdzie kupić?

 

Urządzenia do omówionych zabiegów dostępne są przede wszystkim w internecie. Zazwyczaj dołączona jest do nich dokładna instrukcja obsługi oraz film DVD zawierający prezentację zasad ich użytkowania.

 

W serwisie poradnia.pl polecamy: Peeling – drugie życie skóry

 

Jak masować twarz, aby uniknąć zmarszczek? Specjalistka radzi:

 

REKOMENDACJA
2016-06-03 21:23:55
~kasia

u mnie doskonale sprawdza się serum komórkowe Luminesce firmy Jeunesse, to dość młoda firma, bo działa na rynku dopiero od kilku lat ale zbiera bardzo dobre opinie na całym świecie i moim zdaniem ma bardzo dobre produkty. polecam https://mkap.jeunesseglobal.com/pl- PL/

2015-07-04 12:23:26
~Anna

A ja przekonałam się do zabiegów z kwasem hialuronowym. Jeśli ktoś ma wątpliwości, polecam wizytę w DermaMed Estetica we Wrocławiu (dermamed-estetica.pl). Doktor Siedlecka-Dawidko jest mistrzynią w swoim fachu!

2014-05-08 19:39:57
~jacob

Poznaj sposoby, jak odmłodzić swoje ciało bez skalpela, kremów, laserów itp. www.potegazdrowia.pl

2014-04-22 11:55:18
~kasia

Odżywiam się zdrowo, jem owoce i warzywa, spożywam posiłki regularnie, nie stresuję się za bardzo. To i wiele innych wpływa, że dobrze wyglądam jak na swój wiek. Nie mam nadwagi, co w tych czasach coraz więcej z nas zmaga się z tym problemem. Ale nie ja. Polecam świetną metodę(idealnafigura.com/gberes), dzięki której teraz wyglądam lepiej, młodziej a co najważniejsze świetnie się czuję.

2014-04-21 01:43:59
~lili

A ja lubię swoje zmarszczki, to naturalny produkt wieku i żadnych cudów nie potrzebuje. Wyglądam z nimi bardziej poważnie, dostojnie i dodają mi uroku. Jeszcze ich żadnym kremem nie potraktowałam, to nie zamierzam też tanią chińszczyzną. Mąż pokazał mi przed chwilą ten artykuł i powiedział: zobacz jak kobietom odbija, teraz prądem będą się razić żeby lepiej wyglądać, a powinny raczej na elektrowstrząsy się zapisać. Chyba ma racje. I tak wszyscy się zestarzeją i umr

2014-04-21 00:18:13
~malina

ewe, ma racje. W gabinetach kosmetycznych gdzie nikt nie oszukuje klientow urzadzenia sa kosmicznie drogie poniewaz maja cenrtyfikaty urzadzen medycznych i spelniaja normy a ich dzialanie jest potwierdzone. Te gadzety domomowego uzytku to tylko wyciaganie pieniedzy. Jak ktos chce to prosze, ja nie skorzystam.

2014-04-21 00:10:45
~Mada

Gadanie!Jak ktoś ma dobre geny po przodkach, to do późnej starości nie ma ani zmarszczek ani (co jest gorsze) "opadania" twarzy. Nadmierne stosowanie tych wszystkich "cudów" techniki przynosi odwrotne skutki.

2014-04-21 00:00:59
~Piotr

Na lifting zmarszczek idealny jest Darsonval - więcej na temat tego zabiegu tutaj: http://mojauroda.info/artykuly/zabi egi-kosmetyczne/darsonval-derma-wan d-jak-uzywac-jak-stosowac-i-wykonyw ac-zabieg-w-domu/

2014-04-20 23:33:44
~Ala

ćwiczę za ksiązką sekret mlodosci facefitness pani z filmiku od 30 dni splycily mi się zmarszczki i wygladam młodziej skóra na twarzy jest bardziej sprężzysta to działa polecam

2014-04-20 23:17:07
~jajcarz

A zmarszczki mosz nowe ? To czym potraktować?

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.