wyszukanie zaawansowane

Relaks

Falun Dafa - bo liczy się wnętrze

19.12.2008

Falun Dafa zamiennie nazywane Falun Gong, jest to chińska sztuka uszlachetniania oraz doskonalenia ciała, ducha i umysłu dzięki specjalnemu zestawowi ćwiczeń oraz medytacji, która zapewnić ma pokrzepienie i uzdrowienie organizmu. Falun Dafa jest źródłem energii oraz wewnętrznego spokoju. Falun Dafa podpowiada także trzy zasady samodoskonalenia, są to Dżen (czyli Prawda oraz Prawdomówność), Szan (czyli Miłosierdzie, Dobroć, Współczucie oraz Życzliwość) oraz Ren (czyli Cierpliwość, Tolerancja, Wyrozumiałość oraz Wytrwałość), którymi ćwiczący kierują się w życiu.

Falun Dafa praktykują ludzie na całym świecie, niezależnie od płci, czy wieku – ćwiczą zarówno dzieci jak i osoby starsze. Praktykujący podkreślają, iż ćwiczenia wpływają niezwykle kojąco na małe dzieci. Chociaż zaleca się ćwiczenie na świeżym powietrzu np. w parku, tak naprawdę równie dobrze można ćwiczyć w domu.Założycielem Falun Dafa jest Li Hongdży, który nauczanie rozpoczął w 1992 roku, w Changchun, w  północno – wschodnich Chinach. Po zebraniu znacznej liczby zwolenników w Chinach , Li przeniósł swój ruch za granicę i osiadł  w Nowym Jorku w 1998. Nazywany jest on Mistrzem, zgodnie z chińską tradycją określa się tak nauczycieli różnych dyscyplin, np. sztuk walki, Tai – czi, taoizmu, czy buddyzmu. Został on nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla oraz Nagrody Sacharowa Na Rzecz Wolności Myśli. Ważnym elementem praktyki Falun Dafa jest poznanie pewnych wartości życiowych, które zawierają prace Li Hongdży, np. Dżuan Falun.

Praktykujący Falun Dafa przekonują, że ćwiczenia są łatwe, a przyjemnym sposobem na ich naukę jest ćwiczenie w kilkuosobowych grupach. Ćwiczenia opanować można w zaledwie kilka godzin. Przeważnie ćwiczy się pozycje stojące przez godzinę, kolejną godzinę poświęcając na medytacje. Ćwiczenia mają oczyścić organizm z toksycznych substancji, pomóc osiągnąć wewnętrzny spokój, wzmocnić odporność oraz dodać energii. Istnieje kilka sposobów dzięki którym można przyswoić sobie Falun Dafa: można to zrobić dzięki taśmom wideo (filmy te nie tylko pokazują sposób wykonywania ćwiczeń, ale także zawierają komentarz jak to robić prawidłowo), książkom, seminariom, a wreszcie dzięki bezpłatnym zajęciom.

1 2
REKOMENDACJA
2009-03-03 09:56:11
~Hahanna

... ciąg dalszy tego co na dole: Do Bratanka: nie musisz walczyć całe życie, żeby zmienić się z jamnika w owczarka, ale możesz żyć najlepsze życie jakie w ogóle MOGŁOBY przypaść jamnikowi i o to w tym wszystkim chodzi. Koniec, pzdr. Ha.

2009-03-03 09:53:35
~Hahanna

...ciąg dalszy tego, co na dole... Wołowinki suszonej - naprawdę suszonej a nie wysuszanej i nasycanej dodatkami - tak naprawdę to już nie ma, poczytajcie sobie jej składniki, a potem poszukajcie na co nam mogą szkodzić, wg wikipedii: Konserwanty mogące mieć wpływ rakotwórczy: * E249 azotan(III) potasu * E250 azotan(III) sodu * E251 azotan(V) sodu.

2009-03-03 09:46:11
~Hahanna

Och, jakie smutne te dwa komentarze: jeden namawia do jedzenia prezerwatyw [preservatives] i kolorantów w suszonej wołowince, a drugi narzeka na coś czego nie zna. Tak, jak mówił inżynier Mamoń w "Rejsie" - lubimy tylko to co znamy, Falun Dafa nie znamy to i tak profilaktycznie ponarzekamy, na cokolwiek ponarzekamy. Bo dobry jest tylko stary znajomy smrodek.

2008-12-20 13:53:16
~Arnold

A na wnętrze dosłownie i w przenosni ma wpływ to co jesz. Najwyzsza pora zmienić nawyki żywieniowe poczynając od najmłodzych lat. Polecam beef jerky. Smaczne , naturalne proteinki suszonej wołowinki. Znakomicie wypiera słodycze i chipsy z menu szkolnego. Najlepsza jest wildwestjerky.plANUJ rozsądnie swoje odżywianie

2008-12-20 11:32:47
~Bratanek

wszystko piękniei ładnie jest jeden ALE Jeżli urodzisz się jako jamnik to nigdy nie będziesz owczarkiem alzackim

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.