wyszukanie zaawansowane

Relaks

Masaż shiatsu

19.03.2009

Masaż shiatsu jest jednym z bardzo starych masaży, wywodzących się ze szkoły japońskiej. Dziś masaż ten dziś cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Tradycja shiatsu sięga już VI wieku. Masaż zawiera w sobie elementy akupunktury oraz tradycyjnej medycyny Wschodu. Shiatsu  czasem nazywany jest japońską fizjoterapią.

 Nazwa masażu wywodzi się od dwóch japońskich słów „shi” oznaczającego palce oraz „atsu” oznaczającego ucisk. Jednak wbrew nazwie, masażu nie wykonuje się palcami, lecz całą dłonią., a także łokciami, przedramionami, kolanami, a nawet stopami.
 
Masaż shiatsu polega na uciskaniu ściśle określonych miejsc na ciele człowieka. Owych miejsc jest ponad kilkaset, a leżą one w kanałach energetycznych i są to tak zwane meridiany. Meridianami płynie energia, która następnie dostarczana jest do poszczególnych organów. Shiatsu wychodzi z założenia, że jeśli energia ta zostanie zablokowana, wówczas w organizmie ludzkim pojawia się niedomaganie, a nawet choroba. Tak więc masaż stosuje się przede wszystkim w celach leczniczych. Zadaniem shiatsu jest pobudzenie sił organizmu do walki ze wszelkimi dolegliwościami. Polega to na odblokowywaniu meridianów, dzięki czemu odblokowany zostaje przepływ energii. To z kolei osiąga się poprzez ugniatanie, masowanie, naciskanie, a także rozgrzewanie konkretnych miejsc na ciele człowieka. Dzięki tym zabiegom, przywrócona zostaje naturalna równowaga oraz harmonia.O masażu shiatsu mówi się, iż należy on do jednego z najprzyjemniejszych masaży pochodzących ze Wschodu. Masaż ten opiera się na założeniu, iż każdy przypadek należy postrzegać indywidualnie. Tak też terapię shiatsu powinno się zawsze dostosować do konkretnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu podejściu, z dobrodziejstw masażu mogą korzystać wszyscy, zarówno dzieci jak i osoby w podeszłym wieku. Stosowanie tej terapii nie ma skutków ubocznych, jednak warunkiem jest, aby masaż robił doświadczony terapeuta. Podczas weekendowych warsztatów, można shiatsu opanować na tyle, aby prosty masaż wykonać na samym sobie.

Istnieją jednak przeciwwskazania do masażu. Są to między innymi ciąża, menstruacja, hemofilia, żylaki, nadciśnienie, miażdżyca, zmiany skórne oraz wszystkie stany zapalny, nowotwory, choroby o podłoży bakteryjnym, wirusowym, czy pasożytniczym. Z kolei wskazaniem do masażu są choroby reumatyczne, deformacje kręgosłupa, zwichnięcia, skręcenia, złamania oraz stłuczenia, a także naciągnięcia i naderwania ścięgien.

1 2
REKOMENDACJA
2015-07-15 13:18:31
~Monika

Dzięki Masażowi Shiatsu pozbyłam się wielomiesięcznej migreny, który mnie ograniczała. Masaże były wykonywane przez Pana Stanisława Pikulskiego, który ma swój gabinet w Łowiczu. Masaż była relaksacyjny i wywołał same pozytywne skutki.

2014-02-03 11:06:47
~kasia

Tutaj są fajne masażery wykonujące masaże shiatsu: http://www.vita-ko.pl/?wyn iki-wyszukiwania,17&sPhrase=shi atsu WWW.VITA-KO.PL

2009-04-10 11:09:43
~xxx

bo twoi klienci patrza tez pewnie na cene.

2009-03-26 14:48:52
~lesiu

wkonałem 1500 zabiegów tylko w zeszłym sezonie letnim.Większośc moich klientów woli masaż klasyczny sportowy.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.