wyszukanie zaawansowane

Relaks

Sposoby na stres

29.10.2009

Stres towarzyszy człowiekowi na każdym kroku. Jeśli nie trwa zbyt długo i nie jest zbyt silny -  nie szkodzi twojemu organizmowi. Jednak, kiedy przeradza się w stan permanentny zaczynają się kłopoty.

Jesteś wtedy ciągle rozdrażniona, czujesz stałe zmęczenie, a twój organizm słabo sobie radzi z infekcjami. Jak sobie z tym poradzić? Poniżej kilka prostych sposobów na skuteczną walkę ze stresem.

Skąd się bierze stres?
Specjaliści od ludzkiej psyche uważają, że stres jest indywidualną relacją między osobą a zaistniałą sytuacją, i pojawia się wtedy, gdy dana osoba ocenia ową sytuację jako przerastającą jej możliwości. Taką sytuację nazywa się stresoremi, a sposób reagowania na nią jest odmienny u każdego człowieka. Czasami drobne wydarzenie u jednego wywołuje panikę, podczas, gdy ktoś inny potraktuje je zupełnie obojętnie. To jak zareagujesz na konkretną sytuację zależy m.in. od twojej umiejętności radzenia sobie ze stresem.Namierz stresor
Stresu nie da się całkowicie uniknąć, ale czasami można wyeliminować jego przyczynę. Często sami tworzymy sobie sytuację, które narażają nas na niepotrzebne zdenerwowanie. Jeśli na przykład codziennie wychodzisz z domu do pracy w ostatniej chwili i całą drogę spędzasz w obawie, że spóźnisz się do pracy - wystarczy, że zaczniesz nastawiać budzik kilka minut wcześniej albo inaczej ułożysz plan poranka i już masz o jeden stresor dziennie mniej. Wprowadzając drobne korekty w podobnych drobiazgach w ciągu całego dnia oszczędzisz sporo nerwów.

Sportem w stres
Aktywność fizyczna w każdej postaci maja działanie odprężające i dzięki niej możesz odreagować nagromadzone w ciągu całego dnia napięcie. Nie musi to być od razu wyczynowe uprawianie sportu. Wystarczą proste ćwiczenia albo inna forma aktywności, jak na przykład pływanie czy gra w siatkówkę. Każdy może sobie wybrać coś, co naprawdę lubi..

1 2
REKOMENDACJA
2018-02-28 17:00:32
~koma

ć odskocznię, bo człowiek może zwariować. Mi najlepiej pomagają zajęcia jogi, w trudniejszych chwilach ziołowa extraspasmina. Wszystko wraca do normy, organizm się wycisza i człowiekowi lżej.

2014-04-28 13:06:01
~asia

Xenia, ja zażywam czasami destresan noc, jest całkowicie bezpieczny - ziołowy, w ciagu dnia jakoś sobe radzę, ale potem mam problemy z zasypianiem, dlatego sporadycznie biorę destresan

2014-04-23 22:45:57
~Xenia

Mam wrażenie, że im szybciej świat się rozwija, my żyjemy intensywniej, ale i stresu więcej. Niestety nie zawsze można samemu sobie z nim poradzić. Znalazłam łagodny preparat ziołowy destresan noc http://oleofarm24.pl/product-pol-20 2-Destresan-Noc-24-kapsulki.html czy może ktoś zażywał i może podzielić się opinią?

2013-03-20 14:16:19
~eeeeee

no nie wiem, moi znajomi biorą jakieś farmaceutyki, ale ja na nie kiepsko reaguje, wole np takie http://www.naturala.pl/tag/163/spos oby_na_stres

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.