wyszukanie zaawansowane

Relaks

Sposoby na zły nastrój

30.10.2009

Każda z nas przynajmniej raz w życiu miała chandrę. Na ogół „dołek psychiczny” dopada nas jesienią, gdy z oknem plucha, smutno, buro i deszczowo a słońca jak na lekarstwo. Jak sobie z poradzić z tą jesienno - zimową depresją?

Okazuje się, że znakomitym remedium na chandrę może być trening fitness, który zadba nie tylko o twoje samopoczucie, ale i o zgrabną sylwetkę.

Wyćwicz sobie hormony szczęścia
Na jesienny smutek znakomicie pomoże ci aktywność fizyczna. I wcale nie musi to być od razu wyczynowe uprawianie sportu. Każdy wysiłek fizyczny, nawet ten o średniej intensywności (jak jazda na rowerze lub szybki marsz) zwiększa, bowiem wydzielanie w ludzkim organizmie dopaminy i serotoniny, czyli substancji odpowiedzialnych za dobry nastrój.

Jednocześnie skutecznie redukuje (do 65 procent) uczucie zmęczenia i smutku (nawet o 40 procent). Ćwiczenia fizyczne stymulują też wydzielanie endorfin, zwanych „hormonami szczęścia”. Dlatego trening jest takim znakomitym lekarstwem na przywrócenie dobrego humoru. Zresztą pomaga również i na inne dolegliwości.

Gdy boli cię głowa
Jesień i zima to często bardzo trudny okres dla osób cierpiących na chroniczne migreny. Bierze się to z niekorzystnego ciśnienia atmosferycznego, które wtedy panuje. W tym wypadku również pomoże ci trening. Dzieje się tak, dlatego, że jak wykazują badania, podwyższenie tętna przez minimum 20 min., (co zwykle ma miejsce podczas ćwiczeń fizycznych), łagodzi bóle głowy, a nawet zmniejsza ich częstotliwość. Poprawia również krążenie krwi i dotlenia cały organizm, a migrena często miewa swoje źródło właśnie w niedotlenieniu mózgu. Dlatego jeśli nękają cię częste bóle głowy zamiast pigułki „pani Goździkowej” kup sobie karnet na siłownię.

1 2
Tagi: grypadepresjanastrójjoga
REKOMENDACJA
2010-08-25 13:28:09
~Logos

Pełne wersje 2 ćwiczeń do praktycznego wykonywania w warunkach domowych i klubowych. >>>Opracowanie i wykonanie: Władysław Pitak, muzykoterapeuta i logopeda medialny. >>>Nagrania wykonano w Jaskiniach Solno-Jodowych "Galos" w Kudowie i Lądku Zdroju w 2004 r. >>>telefony: 94-340-60-06; >>>600-809-254 >>>e-mail: logos@logos.pomorze.pl >>> www.logos.pomorze.pl

2010-01-09 14:29:41
~dsds

http://25pln.pl/darmowe-doladowanie ,388523554050676.html DOLADOWALI MI KONTO YEAH!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.