wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Relaks

Dobra noc

06.11.2009

Eden

Wygodny materac, odpowiednia poduszka i pachnąca pościel sprawią, że obudzimy się wypoczęci i zawsze wstaniemy prawą nogą. 

Zazwyczaj całą winę za trudną noc zrzucamy na stres albo chrapanie partnera. I choć nie są to sprawy bez znaczenia, równie ważne jest otoczenie naszego miejsca do spania. Dobry sen jest bowiem uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim najważniejsza jest cisza. Dlatego sypialnia powinna znajdować się np. od strony ogrodu czy tarasu, w najcichszej części mieszkania, aby snu nie zakłócał żaden hałas. Jeśli to możliwe, zaplanujmy sypialnię od wschodniej strony, wtedy poranne słońce ułatwi wcześniejsze wstawanie i pobudzi do aktywności.Najważniejszy jest materac
Od wzornictwa samego łóżka ważniejsze są parametry materaca, na którym śpimy. Najlepszy idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Rynek oferuje materace z różnorodnych tworzyw w odpowiedzi na indywidualne preferencje użytkowników. Mamy do wyboru materace ze sprężyn, twardego kokosa, elastycznego lateksu i pianki poliuretanowej, a nawet materace wypełnione wodą.

Nie bez znaczenia na wybór materaca ma ciężar ciała. Osoby szczupłe mogą pozwolić sobie na bardziej miękki, cięższe – potrzebują twardszego podłoża. Sam materac musi być na tyle elastyczny, by kręgosłup miał linię prostą, gdy położymy się na boku, i układał się w literę „s”, kiedy leżymy na wznak.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.