wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Relaks

Dlaczego nie możesz zasnąć?

18.03.2010

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył nieprzespanej nocy. Zamiast spać, człowiek przewraca się z boku na bok, nie może przestać myśleć o problemach bądź wydarzeniach minionego dnia, i tak upływa minuta za minutą, godzina za godziną...

Wszyscy wiemy jak uciążliwe i męczące jest to uczucie, kiedy chciałoby się zasnąć, ale  po prostu nie można. Wyobraźmy sobie na chwilę, że doświadczamy tego każdej nocy lub przynajmniej kilka razy w tygodniu. W taką noc nie przyśnią nam się żadne złe sny, ale bezsenność, sama w sobie, to już prawdziwy koszmar na jawie. Spróbujmy zastanowić się  skąd się bierze i jak można ją leczyć.

Na bezsenność cierpi przynajmniej 10 proc. populacji ludzi dorosłych. Jest to zatem jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości, zwłaszcza przez ludzi starszych. Bezsenność inaczej nazywamy insomnią (łac.). Jest to zaburzenie snu, które objawiać się może na wiele różnych sposobów. Mogą to być problemy z samym zasypianiem, ale także bardzo wczesne budzenie się, czemu towarzyszy niemożność ponownego zaśnięcia, sen przerywany oraz sen, który nie regeneruje (zamiast wypoczęci budzimy się zmęczeni).Oczywiście o problemie bezsenności można mówić dopiero wtedy, gdy nieprzespane noce regularnie się powtarzają. W związku z tym bezsenność można podzielić na: przygodną, która trwa kilka nocy z rzędu, krótkotrwałą (trwa do trzech tygodni) oraz przewlekłą, jeżeli utrzymuje się powyżej trzech tygodni.

Każdy człowiek charakteryzuje się zindywidualizowanym zapotrzebowaniem na sen. Jedni potrzebują wielu godzin, inni mniejszej ich ilości. Na ogół jednak ludzie powinni przesypiać około siedmiu – ośmiu godzin w trakcie doby. U osób starszych zaś potrzeba snu jest nieco mniejsza. Niedostateczna ilość snu powoduje, że brakuje nam energii w ciągu dnia, jesteśmy rozkojarzeni i mamy osłabioną koncentrację, czujemy sie zmęczeni, a nawet  rozdrażnieni.

Przeczytaj koniecznie:

Zdradzą Cię własne bakterie

Jak przetrwać wiosenne przesilenie?

Polecamy: Masz ochotę na randkę? Wejdź na doserca.pl

1 2 3
REKOMENDACJA
2010-11-18 08:20:47
~olga

Byc moze tutaj duze znaczenie ma wybór lóżka,materaca na którym spimy.Zwłaszcza jesli ktos z nas ma problemy z kregosłupem.POlecam sprawdzić na stronie Perfect Harmony wyroby magnetyczne,które niewatpliwie maja wpływ na nasz kregosłup,jak i na nasz zdrowy sen.

2010-03-27 19:16:41
~adzia

Zła dieta żywność konserwowana-to wszystko ma wpływ na kondycję naszego organizmu.Warto pomyśleć o odtruciu i poprawie samopoczucia oraz wszelkich związanych z nim dolegliwości.Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek.Odżywia, oczyszcza organizm,wzmacnia i regeneruje.Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć..Ja po dwóch ciążach zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam.Polecam (odchudzamskutecznie.com.pl)

2010-03-27 18:00:47
~adzia

Niezdrowa dieta-Poczytaj i wyślij tłuszcz do diabła.Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek.Odżywia, oczyszcza organizm,wzmacnia i regeneruje.Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć..Ja po dwóch ciążach zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam.Polecam (odchudzamskutecznie.com.pl)

2010-03-27 16:17:01
~kubaa

Chcesz skutecznie zarabiać nie wychodząc z domu? Zarobki nawet do 600zł tygodniowo. Praca dla każdego, legalna, polega na obsłudze skrzynki pocztowej. To ile zarobisz i jak długo chcesz pracować zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Wyślij e-maila (choćby pustego) na qba.wisnia@gmail.com a dostaniesz szczegółowe informacje.

2010-03-24 10:00:15
~dcaz

facet.waw.pl - tutaj opisałem sposób zarobienia na początek 100 pln/ miesiąc poświęcając dziennie jedynie 12 minut! Mnie przydaje się dodatkowa kasa i ja mam już ponad 450zł miesięcznie. Nie chcę mamić sporą kasą jak inni a 100zł miesięcznie jest w zasięgu każdego. Wystarczy poświęcić około 12 minut dziennie. Do zobaczenia w pięknym świecie przepychu i luksusu! Pozdrawiam! ;) ;)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.