wyszukanie zaawansowane

Relaks

Najlepsze techniki relaksacyjne

07.04.2010

Bywa, że jesteśmy tak spięci i zmęczeni, że wydaje się nam, że jedynym sposobem, by odreagować jest zaszycie się gdzieś w głuszy, albo zafundowanie sobie drogiego wyjazdu do SPA.

Tymczasem okazuje się, że najlepsze techniki relaksacyjne są proste i kosztują tyle, co nic.

Słuchanie spokojnej muzyki
Muzyka nie musi być oznaczona mianem relaksacyjnej, by przynosić ukojenie skołatanym nerwom. Wielu z nas ścieżki z nagranym rechotaniem żab czy szumem morza zwyczajnie denerwują. Nie wszyscy mają też ochotę wysłuchiwać muzycznych evergreenów wykonanych na fletni Pana. Na szczęście wystarczy wolna muzyka. Niskie tempo i spokojny rytm obniżają ciśnienie krwi i spowalniają rytm serca. Dobrze jest zgrać kilka łagodniejszych utworów na swoją mp3, by w nerwowej sytuacji odtworzyć relaksacyjną playlistę.

Zrób sobie przerwę
Ustaw minutnik na pięć minut, znajdź w domu zaciszne miejsce (może być to nawet toaleta!)i zamknij się w nim na te kilka chwil. Usiądź i pooddychaj głęboko. Dotleniając się poprawiasz krążenie krwi i funkcjonowanie mózgu. Łatwiej jest nam opanować nadchodzący atak paniki. Problemy przestają nas przytłaczać i sprawniej udaje się nam znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Nie musisz wybierać się do baru tlenowego, ale daj sobie chwilę na spokojne pooddychanie.

Zapal świeczkę zapachową
Najlepiej działają zapachy: lawendy, cytryny i mango. Zawierają one linalol – olejek eteryczny pochodzenia naturalnego, który ogranicza działanie hormonów, uwalniających się zwykle w stresujących sytuacjach.

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-02-25 10:45:42
~myszka

na mnie niestety najlepsze techniki relaksacyjnie nie zadziałają póki nie wspomogę ich lekarstwem. najlepszym i najbardziej skutecznym jest dla mnie Extraspasmina. Po ciężkim dniu, pełnym stresów, to ona przynosi mi uspokojenie i wyciszenie.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.