wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Aktualności

Nowy lek na przedwczesny wytrysk

123rf
06.09.2013

PAP

Prawie 4 mln mężczyzn cierpi w Polsce z powodu przedwczesnego wytrysku. Wielu z nich będzie mogło skorzystać z leczącego to zaburzenie nowego leku, który od kilku dni jest dostępny na naszym rynku.

Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej dr Andrzej Depko powiedział w rozmowie z PAP, że co trzeci pacjent, który zgłasza się do seksuologa, narzeka na przedwczesny wytrysk. Zaburzenie to pośrednio dotyka także kobiety. - Z jego powodu cierpi zatem w Polsce dość pokaźna grupa, bo aż 8 mln osób – podkreśla specjalista.

Przedwczesny wytrysk u mężczyzny sprawia, że seks przestaje dawać satysfakcję obojgu partnerom i zamiast łączyć staje się klinem, który zaczyna ich dzielić. Mężczyznę ogarnia poczucie wstydu, ma obniżoną samoocenę, jest zestresowany i coraz bardziej się obawia kolejnych kontaktów seksualnych.Kobiety są rozdrażnione, bo nie osiągają orgazmu, co zdarza się szczególnie tym, które dla osiągnięcia pełnej satysfakcji wymagają dłuższego pobudzenia. Partnerki mogą również odczuwać bóle brzucha. Brak orgazmu powoduje, że zbyt długo utrzymuje się u nich przekrwienie narządów płciowych, co wywołuje dolegliwości w podbrzuszu. - Jest to sytuacja podobna do tej, gdy u mężczyzny zbyt długo utrzymuje się erekcja, co jest równie bolesne – dodaje specjalista.

Według dr. Depko, najczęściej zdarza się tzw. pierwotny przedwczesny wytrysk. Występuje on u tych mężczyzn, którzy odczuwają go od początku, od inicjacji życia seksualnego. Trwa on zwykle do końca życia. Tacy mężczyźni są genetycznie bardziej predysponowani do tego zaburzenia.

Drugą grupę stanowią panowie, u których przedwczesny wytrysk jest wtórny, tzn. nigdy wcześniej nie występował, ale pojawił się wraz z rozwojem jakiegoś schorzenia. Odczuwają go diabetycy, gdyż na skutek rozwoju cukrzycy powstaje u nich nadwrażliwość na bodźce żołędzia prącia. To samo zdarza się u mężczyzn cierpiących na zapalenie gruczołu krokowego.

- Mężczyznom z obu tych grup nie pomogą metody terapii jakie zwykle oferowane w internecie. Obojętnie w jakiej są postaci ich działanie polega głównie na efekcie placebo – podkreśla dr Depko.

 

 

1 2
REKOMENDACJA