wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Nie nadużywaj antybiotyków przy infekcji

123rf
01.10.2013

PAP

Nie należy samemu kupować  antybiotyków i leczyć nimi jesiennych przeziębień czy infekcji wirusowych – apelują mikrobiolodzy z Olsztyna. Ich najnowsze badania wykazały, że wzrasta liczba bakterii opornych na leki.


Najnowsze badania specjalistów z olsztyńskiego sanepidu wykazały, że u pacjentów z Warmii i Mazur rośnie liczba wielolekoopornych bakterii.


- To nie jest tylko nasz, warmińsko-mazurski problem. Sytuacja wygląda podobnie w całym kraju z tym, że w różnych regionach występują różne gatunki bakterii o różnym poziomie oporności - powiedziała PAP Maria Sokołowska, mikrobiolog z olsztyńskiego sanepidu i dodała, że problem ten jest o tyle istotny, że wielolekooporne bakterie stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.


Sokołowska na podstawie analizy badań posiewów moczu pacjentów z Warmii i Mazur stwierdziła, że w niepokojącym tempie wzrasta ilość wielolekoopornych bakterii tj. takich, które znacznie trudniej wyleczyć niż "zwykłe" bakterie, ponieważ są one wrażliwe na mniejszą liczbę antybiotyków.

 

 

1 2
REKOMENDACJA
2015-09-26 19:19:16
~Anna

To powinni o tym pamiętać lekarze, którzy często bezmyślnie na wszystko dają antybiotyk. Moje dziecko udało się wyleczyć syropkiem dicotuss junior i się obyło bez antybiotyku, chociaż już lekarka chciała przepisywać.

2013-10-03 22:30:33
~amirami

Oczywiście że nie powinno się ich nadużywać, przecież to nie pastylki miętowe- a bardzo silnie oddziałujące na organizm leki! Dodatkowo wszystkie przyjmowane przez nas leki wchodzą między sobą w interakcje, czasem niebezpieczne. Zawsze sprawdzajcie je w specjalnych wyszukiwarkach /np osoz.pl/interakcje / albo pytajcie farmaceutę!

2013-10-02 22:59:47
~Milena

Chcecie się odchudzać? Wpiszcie na fejsbooku dieta trening suplementacja. Rozpisują tam rewelacyjne plany odchudzające.Schudłam ponad dwadzieścia kilo

2013-10-02 22:46:16
~APTEKA

ZAPRASZAMY NA PRZEPROWADZENIE TESTU , http://wiek-ciala.com.pl/0lay

2013-10-02 22:22:09
~tronton

W Polsce kontrola mięsa na antybiotyki wygląda tak był w TV program i pan z sanepidu opowiadał jak to się robi. Bierze się partię zabitych np kurczaków czy wieprzowiny. Badanie tego mięsa trwa 1 miesiąc więc zanim sa wyniki to mięso jest już dawno sprzedane. Nawet nie wspomniał czy hodowca jest wtedy karany.

2013-10-02 22:17:37
~ali

A od kiedy farmaceuta sprzedaje antybiotyki bez recepty? To że pacjenci za dużo zażywają antybiotyków to tylko i wyłącznie wina lekarzy którzy na byle kichnięcie antybiotyk wypisują na receptę. Do tego trzeba doliczyć antybiotyki w mięsie i mleku i katastrofa gotowa.

2013-10-02 21:04:13
~ela

Antybiotyki są w mleku,mięsie itd to z tego powodu stajemy się na nie odporni.Nasze służby nic z tym nie robią.

2013-10-02 17:48:56
~kwoka

Ja nie chodzę po antybiotyki do apteki tylko do mięsnego! Jak boli mnie gardło kupuję 10dkg szynki albo kawałek kurczaka !!!!!!!!!! Efekt - ostatni raz łykałam antybiotyki na receptę 20 lat temu, a mój antybiogram wykazuje, ze jestem odporna na wszystko poza penicyliną. Pozdrowienia dla młodych mamuś, które tuczą swoje dzieci paróweczkami i kurczaczkami (ble).

2013-10-02 14:20:04
~Anna

Brzmi jak paradoks, ale aby schudnąć trzeba jeść-w jaki sposób to nie tajemnica poczytaj porady na idealnafigura.com/bloogi i poznaj w czym tkwi sekret zdrowego odżywiania. Organizm syty chudnie szybciej. To naturalny proces warto go uruchomić i nie martwić się co nam wolno a czego nie wolno jeść. Tu jesz to co lubisz i chudniesz. Zapraszam do odwiedzenia w słusznej sprawie to nie spam. To możliwość pomocy.

2013-10-02 14:19:27
~Ada

JAKA POWINNA BYĆ DIETA ?- przede wszystkim powinniśmy nie odczuwać na niej głodu, powinniśmy na niej normalnie jeść, nasz organizm powinien otrzymywać niezbędne witaminy, minerały, powinna być łatwa w przygotowaniu i szybka w działaniu a przede wszystkim bezpieczna zdrowa i skuteczna. A gdzie ją znaleźć ?.Myślę że jest to możliwe. Zróbcie tak jak ja a schudniecie bez efektu jojo wystarczy poczytać i zapoznać się z nią na idealnafigura.com/bloog gorąco polecam.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.