wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Książka wspierająca chorych na raka

AKPA
02.01.2014

PAP


"Gdybym tę książkę przeczytał dwa lata temu, nie musiałbym sam wymyślać taktyki pokonania choroby. Zgadzam się z każdym słowem. Pokrzepiające!" - tak o wydanych właśnie wspomnieniach osób chorych na raka napisał Jerzy Stuhr. Fundacja Wspierania Onkologii Dolnośląskiej wydała właśnie książkę pt. "Żyj najlepiej jak potrafisz. Świadectwa ludzi, którzy wygrali z rakiem".

Książka wydana przez Fundację Wspierania Onkologii Dolnośląskiej to relacje 33 osób, które wygrały z chorobą. Wspomnienia mają pomóc pacjentom i ich rodzinom w walce z nowotworami.

Jak powiedział w rozmowie z PAP współautor Maciej Kozioł, podstawowym celem książki „była chęć przełamania stereotypowego myślenia o tej chorobie zawartego w powiedzeniu, że rak to wyrok”.

„Zebraliśmy relacje osób z różnych środowisk, o różnym wykształceniu i stylu życia. Niektóre z nich poradziły sobie nawet z kilkoma nowotworami. To nasi bohaterowie są faktycznymi autorami tej książki. Dotychczas najczęściej pisali o tym znani ludzie tzw. celebryci lub lekarze specjaliści. My chcieliśmy pokazać innym chorym, jak przechodzili i pokonywali swą chorobę zwykli ludzie” - dodał Kozioł, który jest też prezesem Fundacji Wspierania Onkologii Dolnośląskiej działającej przy Dolnośląskim Centrum Onkologicznym we Wrocławiu.Zebranie relacji trwało prawie dwa lata, a publikacja została poparta dokładną dokumentacją medyczną poszczególnych chorób.

„Chcieliśmy, by ludzie się otworzyli, szczerze opowiedzieli o emocjach, jakie im towarzyszyły w różnych okresach choroby. To wymagało czasu, ale wzmacnia psychologiczny aspekt terapii, bo nie ukrywam, że pisaliśmy te relacje w pierwszej osobie z punktu widzenia pacjenta "ku pokrzepieniu serc". Zależało nam, by teksty miały dobrą energię. Jednocześnie zweryfikowaliśmy od strony medycznej każdy przypadek choroby, by z drugiej strony nie było przekłamań czy niepełnej informacji” - powiedział Kozioł.


„Gdybym tę książkę przeczytał dwa lata temu, nie musiałbym sam wymyślać taktyki pokonania choroby. Zgadzam się z każdym słowem. Pokrzepiające!” - napisał swą rekomendację na obwolucie publikacji Jerzy Stuhr.
Współautorką książki jest dr Maria Jagas, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. Autorzy swe honoraria przekazali na rzecz Fundacji.

Kozioł jest też rzecznikiem prasowym DCO, wykładowcą akademickim, scenarzystą i pisarzem. Opublikował m.in. książkę „Wrocławska fabryka snów” o Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych i powieść „Prawdziwi faceci”.

 

(PAP)/ros/ abr/

REKOMENDACJA
2014-03-08 17:28:47
~Zofi

Od roku mam aktywator wody Aqua Lyros od Atara Golden nic lepszego nie znajdziecie, daje naturalną źródlaną wodę do życia . Idealna na poprawę zdrowia i urody ,skóra jest jędrna i gładka Poprawiona drożność żył wpłynęła na stabilizację ciśnienia krwi. Bóle mięśnia sercowego ustąpiły. Obraz krwi też się poprawia , myślę , że to ważne na choroby onkologiczne. Depresja o smutnej chorobie odeszła.

2014-01-03 10:13:02
~Markosss

Sam chorowałem na raka jakiś czas temu,jak myślisz że w książce znajdziesz receptę na wyzdrowienie- zapomnij, możesz sobie co najwyżej poprawić humor okłamując się , każdy człowiek jest inny i każdy ma inne myślenie i jest w innej sytuacji, ta choroba to wojna a niema dwóch wojen takich samych .trzeba się wziąć w garść nie łamać się poddać się lekarzom i obserwować i czekać na rozwój sytuacji co będzie to będzie ,,...Ojcze jeżeli trzeba chcę twoją wolę wypeł

2014-01-02 13:48:50
~lekarz

jednym z tematów tabu w medycynie są hormonalne środki antykoncepcyjne. Badania Udowodniły ponad wszelką wątpliwość , że sprzyjają powstawaniu raka piersi. Niestety cenzura narzucona przez wszechmocne koncerny farmaceutyczne nie pozwala dotrzeć z tą informacją do ogółu kobiet.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.