wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Światu zagraża epidemia choroby Alzhaimera

123rf
28.01.2014

Alzheimer będzie jednym z największych zagrożeń zdrowia publicznego w nadchodzących dekadach – ostrzega dr Murali Doraiswamy z Instytutu Badań nad Mózgiem Uniwersytetu Duke w Durham. I nie dlatego, że choroba jest diagnozowana w większej skali, ale po prostu dlatego, że żyjemy dłużej.

 

Choroba ta była jednym z zagadnień poruszanych na Światowym Forum Ekonomicznym, które odbyło się w szwajcarskim Davos. Dzięki postępom w leczeniu chorób potencjalnie śmiertelnych, takich jak choroby serca i nowotwory, starzenie się populacji jest zostało znacznie spowolnione, co wiąże się, niestety, z ekspozycją na takie choroby, jak Alzhaimer.

 

Przykładowo, obecnie na tę przypadłość choruje 5 milionów Amerykanów. Szacuje się, że do 2050 roku liczba ta wzrośnie do 150 milionów ludzi na całym świecie. Wpłynie to oczywiście na sumy, jakie wydaje się na walkę z chorobą i w efekcie: światową gospodarkę - uważają specjaliści. Gdyby Alzhaimera zaliczyć do ekonomicznych czynników, zajmowałby wysokie, 17 miejsce w swiatowym rankingu.

 

W Polsce prognoza ta wydaje się jak najbardziej aktualna. W Polsce na Alzheimera cierpi ok. 250 tys. osób, a eksperci szacują, że do 2040 roku ich liczba jeszcze się potroi. Oznacza to duże obciążenie dla społeczeństwa, zwłaszcza, że jednocześnie, wraz z narastającym niżem demograficznym, zmniejszy się liczba opiekunów - przestrzega dr hab. Tadeusz Parnowski, kierownik II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

 

Choroba objawia się zaburzeniami pamięci i logicznego myślenia. Chory ma trudności z rozpoznawaniem otoczenia, problemy z mową, jest zagubiony. Charakterystyczne są też zmiany nastroju, zachowania i zmiany osobowości. Wraz z postępem choroby pacjenci stają się coraz bardziej zależni od innych osób - współmałżonków czy dorosłych dzieci.

 

 

 

 

(mtr), zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
2014-01-29 11:45:04
~basia

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

2014-01-29 11:24:41
~dr Cannabis

Ostatnie badania dowiodły skuteczności związków zawartych w marihuanie w walce z tą chorobą. Wniosek: żyjmy jak dzieci kwiaty, a choroba nas nie dopadnie!

2014-01-29 11:19:09
~dana

do ~rock czytaj ze zrozumieniem!!! 5 mln Amerykanów choruje, a 150 mln ludzi NA CAŁYM ŚWIECIE ! będzie chorych, nie tylko Amerykanów

2014-01-29 11:08:02
~Robol

Nic nie jest gorszego od epidemii biedy!

2014-01-29 11:02:12
~zainteresowany

OCZYWISTE!!! Chemtrails, to wszystko co znajduje sie nad nami doprowadzi do wielu powaznych chorob. Wystarczy spojrzec w niebo, to co widzimy to nic innego jak opryski z CHEMTRAILS. Teraz rzadko mozna zobaczyc piekne blekitne niebo. Pozdrawiam wszystkich przeciwnym CHEMTRAILS,

2014-01-29 11:02:04
~Babciadziewczynek

Jestem tego zdania co Red Nostradamus!!!!hehe. A tak na poważnie to bardzo przykra choroba. Chyba najbardziej przykre jest to jak mama mówi do Ciebie Proszę Pani :((

2014-01-29 10:49:34
~salwador

metale ciężkie odkładające się latami w mózgu robią takie spustoszenie, głównie aluminium i rtęć. Pamiętacie garnki i naczynia, sztućce a aluminium? Wiele stołówek jeszcze je stosuje, w wielu domach tez się znajdą. Ponadto cząstki tych metali są w powietrzu, wodzie, ziemi, stamtąd przechodzą do organizmu wraz z produktami źywnościowymi jak owoce, warzywa, pasza dla zwierząt, następnie mięsko dla nas. Dodajmy do tego pestycydy, nawozy, zanieczyszenia przemysłowe,

2014-01-29 10:45:12
~gitara

Opryski nad polskimi miastami wykonywane na masowa skalę z powietrza przy użyciu samolotów bardzo się do tego przyczynią. Cząsteczki tlenków aluminium i samego aluminium zatruły już wodę, glebę i powietrze, a jedynym znanym naturalnym lekarstwem jest olej z kwiatów konopii, trudno dostępny w Polsce jeśli w ogóle .

2014-01-29 10:41:14
~bist

To na cholerę taka walka z paleniem. Podnoszenie cen i podobne skoro wiadomo od lat że palacze na Alzheimera praktycznie nie zapadają.

2014-01-29 10:40:03
~lutraf

Samoloty robią swoje na nieboskłonie, ----dziwne ,że w Dawos taki temat , zadziwiające- nie uważacie?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.