wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Pieniądze mogą pokonać raka

fot. materiały prasowe
09.04.2014

Rusza kolejna odsłona wyjątkowej kampanii prowadzonej przez Alivię – Fundację Onkologiczną Osób Młodych we współpracy z DDB Warszawa i Platige Image. Kampania przełamuje schematy w mówieniu o chorobie nowotworowej.
 

- Poprzez tę kampanię staramy się pokazać, z czym mierzy się większość pacjentów onkologicznych. Głównym problemem są skromne środki finansowe, co przekłada się m.in. na utrudniony dostęp do świadczeń medycznych. Leczenie refundowane przez NFZ jest niewystarczające – pacjenci zmagają się z długimi terminami realizacji danych usług lub potrzebują terapii, które w ramach obowiązującego systemu nie podlegają refundacji. Dlatego też muszą zorganizować finansowanie we własnym zakresie, co w większości przypadków jest wielkim wyzwaniem. Dlatego wzywamy wszystkich do pomocy! Przekazując niewielkie kwoty –  a w tym wypadku 1 proc. podatku, który i tak byłby zaanektowany przez urzędy skarbowe - możemy przyczynić się do poprawy warunków życia wielu chorych na nowotwory – mówi Bartosz Poliński, prezes fundacji Alivia.

Pomysł nawiązuje do archetypicznej walki dobra ze złem - przedstawia spektakularną walkę symbolicznych postaci: raka i Świnki-skarbonki zasilanej złotówkami. Świnka to symbol prowadzonego przez Alivię programu Skarbonka, który pomaga chorym na raka pokryć nierefundowane koszty leczenia. Widz w tej walce może być jednym z tych, dzięki którym możliwe jest zwycięstwo – wystarczy, że przekaże 1% podatku.

 

 

Spot reklamowy przypomina trailer z gry komputerowej i w emocjonujący sposób pokazuje, że pieniądze mogą pomóc pokonać raka. Można go obejrzeć na kanale fundacji Alivia na platformie YouTube:

 

 

 


Projekt jest efektem kilkumiesięcznej pracy pro bono zespołów kilku agencji – przede wszystkim DDB i Platige Image.
W planowanie mediów zaangażowane jest dom mediowy Equinox.

Inaczej o raku

 

 

 

Podstawą kampanii jest półtoraminutowy film zrealizowany przez najlepsze studio animacji i postprodukcji w Polsce - Platige Image. W tytanicznej walce z potężną postacią raka mierzy się świnka – skarbonka, symbolizująca pieniądze. Animacja oddaje prosty przekaz, na którym opiera się filozofia działania Fundacji Alivia oraz opracowana przed DDB Warszawa strategia: „Pieniądze mogą pokonać raka”. Świnka wygrywa symboliczną walkę – tak jak codziennie tysiące ludzi, dzięki często drogiemu leczeniu, prywatnie finansowanej diagnostyce mogą wygrać swoją walkę z rakiem. Celem kampanii jest pokazanie bardzo wprost tego mechanizmu i wsparcie Fundacji w pozyskiwaniu środków na walkę z chorobą jej podopiecznych.

Koncept strategiczny.  - Wiele osób myśli, że rak to już koniec. Wyrok. W kampanii „Pieniądze mogą pokonać raka” chcemy powiedzieć, że to nie jest łatwa walka, ale często można ją wygrać! Rzeczywistość jest brutalna. Taka też jest nasza kampania, jednak jednocześnie jej przekaz jest bardzo pozytywny: zagrzewa do walki i daje nadzieję na zwycięstwo! Nie chcemy słodzić, wzbudzać litości czy wyciskać łez. Chcemy zachęcić do działania - mówi Aleksandra Jurkiewicz, Strategy Director DDB Warszawa.


- Pieniądze są naszym najważniejszym orężem, ponieważ NFZ nie finansuje części najnowszych lub eksperymentalnych metod leczenia - dlatego wielu chorych nie może z nich skorzystać. O jakich kwotach mówimy? Leczenie jednej osoby czasem oznacza jednorazowy wydatek kilkuset tysięcy złotych, a czasem trwa latami i może kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie. Kwoty te przekraczają możliwości finansowe praktycznie każdego z nas. Dlatego właśnie potrzebne jest dodatkowe wsparcie finansowe i to naprawdę dla wielu ludzi. Jedną z jego form może być przekazanie 1% podatku. Wystarczy w PIT wpisać KRS Alivii: 0000358654 – mówi Agata Polińska z Fundacji Alivia.

Pomóż pokonać raka. O tym, jak prawdziwe jest hasło kampanii przekonał się Pan Marek, 41-latek, który dzięki finansowaniu przez Alivię kosztów związanych z eksperymentalnym leczeniem w USA, został całkowicie  wyleczony z nieuleczalnego w Polsce stadium zaawansowania szpiczaka. Wielu podopiecznych fundacji, dzięki hojności  ludzi dobrej woli i pomocy przekazanej w formie 1% podatku - żyje dłużej i w lepszym zdrowiu.


- W ramach Programu Skarbonka pomogliśmy 40 chorym na raka pokryć wydatki związane z leczeniem, których nie refunduje NFZ. W 2013 roku przekazaliśmy potrzebującym 209 910,00 zł na ratowanie ich życia i zdrowia. Obecnie, pod koniec 1 kwartału 2014 roku suma ta wzrosła już do 320 888 zł.

 

1 2
REKOMENDACJA
2014-05-17 20:40:22
~tu nie trzeba kasy

Co na raka - poszukajcie w necie o aktywatorze wody Aqua Lyros Atara Golden. Skrywają to przed całym światem , bo po co być normalnie zdrowym i długo żyć . Wiele ludzi uważa, że wynalazek warty nagrody Nobla . Wiem co piszę bo mam od pięciu lat we własnym mieszkaniu i dzięki temu nadal żyje mój mąż. Grażyna z wawy.

2014-04-23 11:01:08
~kasia

Zacznijcie zdrowiej się odżywiać to będziecie zdrowsi! Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wr

2014-04-13 23:24:03
~uzdrowiona

www.pg.home.pl to jest Pan Jarek

2014-04-13 23:21:05
~uzdrowiona

Witam jeżeli chodzi o cud w Chinach to tak naprawdę żadnego cudu nie ma. Sami widzicie że wszyscy umierają za kolosalne kwoty!! Szkoda też że nasza baletnica nigdy nie wspomniała w żadnym wywiadzie że przed wylotem do Chin miała robione zabiegi w Polsce przez Pana Jarka i Zbyszka...może właśnie dlatego jako jedyna nie wróciła w urnie lub w worku...warto się zastanowić. Była leczona metodą kwantowo-falową. Koszt dużo mniejszy i nie trzeba nigdzie jeździć ponieważ zabieg

2014-04-09 22:01:23
~Sport Team

BUTY ZA DARMO! Na wiosnę zgarnij airmaxy, w 100% za darmo. Wystarczy podać numer buta i wybrać kolor. Polecamy: http://odbierz-bon.pl/airmaxy/c63f 2 Promocja do wyczerpania zapasów!

2014-04-09 16:51:16
~wiktor

wpiszcie sobie w youtub dr.Stanislaw Burzynski.To jest Gosc!!!!!!!!!!!!!

2014-04-09 16:31:48
~Ewa

warto pomyśleć wcześniej o ubezpieczeniu się na wypadek poważnego zachorowania. Zainteresujcie się ofertą ALLIANZ- Plan na dziś i jutro. Nie ma lepszej oferty. A oprócz tego zdrowe jedzenie w miarę możliwości. Zero papierosów.....

2014-04-09 15:57:10
~imbus

Mafia farmaceutyczna chce zarobić na śmierci innych. Zwykła soda i dieta dają najlepsze efekty aniżeli chemia czy radioterapia. Nie dajcie się ogłupiać. W Rosji leczą skutecznie polopiryną.

2014-04-09 15:38:34
~kremza

Obecna procedura leczenia raka jest żadna. Ponad 90 procent nie przezywa roku .To jest zabijanie ludzi a nie leczenie. Chemio i radioterapia - to jest najgorsze zło w tym wydaniu jak stosuje większość oddziałów onkologicznych w Polsce.

2014-04-09 14:41:10
~chora

Zadnych FUNDACJI -znów sie jacyś dorwaloi do koryta!

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.