wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Ponad 40 tys. Polaków żyje ze stomią

W naszym kraju żyje ponad 40 tys. stomików. Większość chorych wycofuje się z życia towarzyskiego, a ponad połowa zmienia swoje plany życiowe po zabiegu. Negatywne emocje wynikają często z braku dostatecznej wiedzy o operacji i demonizowaniu jej konsekwencji.

 

Wytworzenie stomii dla człowieka jest często katastrofą. Pacjenci uważają, że ich życie towarzyskie i społeczne uległo zakończeniu. Później pojawiają się problemy bardziej przyziemne, czyli jak mam się odżywiać, czy będę mógł uprawiać sport, czy będę mógł chodzić do pracy i jak będzie wyglądało moje życie socjalne – mówi prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski, kierownik Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.

 

Aby przełamać tabu związane ze stomią, ruszyła kampania społeczna „StomaLife. Odkryj stomię”. Akcja ma budować zrozumienie społeczne dla stomików, aktywizować pacjentów po operacji, a także edukować personel medyczny na temat przed- i pooperacyjnego wsparcia chorych z przetokami przewodu pokarmowego.

 

(kg)

REKOMENDACJA
2019-01-27 00:22:18
~Dr medd

Trzeba iść do lekarza a tu znajdziesz dużo zdjęć chorób https://www.bolimnie.com/galeria-ch orob

2014-07-17 14:27:50
~Doda

marketowe jedzenie i takie skutki

2014-07-10 22:35:12
~waw

Połowa tych chorych zawdzięcza swój stan ograniczeniom w dostępie do badań, lekarzy specjalistów, drogich leków. Badanie przepływów w naczyniach podudzia (doppler) są bezpłatne tylko ze skierowaniem od specjalisty - chirurga naczyniowego. Zapisałem się i po półrocznym czekaniu, gdy zbliżał się termin wizyty u Pana Docenta w szpitalu bródnowskim dostałem telefon, że wizytę mam przesuniętą jeszcze o miesiąc. A jak kiedyś dostanę się na wizytę, to poczekam w kolejce na

2014-07-10 10:47:14
~beata

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj www.idealnafigura.com/gbere s

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.