wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Probiotyki na odchudzanie

123rf
30.07.2014

Jedzenie jogurtów probiotycznych może zapobiegać otyłości - wynika z  najnowszych badań. Bakterie te sprzyjają trawieniu i przyswajaniu pokarmów. Co więcej, probiotyki wpływają na poprawę profilu lipidowego u osób z wysokim poziomem cholesterolu.

 

Probiotyki to żywe kultury bakterii lub drożdży podawanych w pokarmach, które stanowić mogą element naturalnej mikroflory jelitowej człowieka i oddziaływać korzystnie na organizm. Kojarzą nam się głownie z fermentowanymi napojami mlecznymi takimi jak jogurt czy kefir i z pozytywnym wpływem na stan zdrowia jelit oraz na odporność immunologiczną. Dodaje się je do niektórych produktów żywnościowych w celu wzbogacenia diety i utrzymania równowagi mikrobiologicznej w przewodzie pokarmowym oraz stosuje w postaci suplementów.

W serii ostatnich doświadczeń okazało się, że bakterie probiotyczne mogą wpływać na szereg parametrów metabolicznych istotnych nie tylko z punktu widzenia ogólnie pojętego zdrowia, ale również  zachowania szczupłej sylwetki.

 

Myszy, którym podawano probiotyki, mimo diety wysokotłuszczowej nie przybierały na wadze. Naukowcy wierzą, że dalsze badania probiotyków mogą wskazać taki sposób regulacji flory bakteryjnej, który będzie sprzyjał zapobieganiu otyłości.


- Oczywiście efektywność probiotyków na razie została wykazana w badaniach przeprowadzonych na myszach. Nie możemy wyników badań przełożyć jeden do jednego na organizm ludzki. Jednak jest to kierunek, którym należy podążać. Rodzaje bakterii, które mamy w jelitach mają wpływ na choroby przewlekłe. Zastanawialiśmy się, czy możemy manipulować florą bakteryjną jelit, w taki sposób, aby zachować zdrowie organizmu - mówi dr Sean Davies z Vanderbilt University.

 

Z kolei grupa japońskich naukowców, odkryła, że bakterie Lactobacillus gasperi wykazują silny „potencjał odchudzający”. Badanie obejmujące 87 osób z nadwagą, polegało na wyznaczeniu dwóch grup, obie otrzymywały fermentowany napój mleczny, z tym że jedna z nich - z dodatkiem Lactobacillus gasperi.

 

Po 12 tygodniach poziom tkanki tłuszczowej w grupie probiotyku obniżył się średnio o 4,6 procent, zmniejszeniu uległa też całkowita masa ciała, obwód pasa i bioder. W drugiej grupie kontrolnej nie zanotowano istotnych zmian w czasie i po zakończeniu badania.

 

1 2
REKOMENDACJA
2017-10-20 09:50:15
~Ulka

Dla mnie moja nadwaga była dużym problemem. Długo nie mogłam sobie dać z nią rady, pomimo stosowanych różnych diet. Pomogło dopiero zastosowanie Slimunox

2017-10-03 19:13:38
~Kama

Każdy kto chce się odchudzać powinien spróbować tabletek Foreverslim.Świetnie działają można schudnąć na prawdę sporo.

2017-08-21 21:26:04
~Patrycja

Na foreverslim straciłam 13 kg, czyli w zasadzie tyle, ile miałam nadwagi, a właśnie takiego efektu oczekiwałam. Jak na razie wprowadziłam do mojego życia coś całkowicie nowego - ruch. Biegam nawet po godzinie dziennie, nigdy bym nie wpadła na to, że kiedykolwiek bieganie może stać się moim nałogiem.

2017-08-02 17:09:03
~Kasia

Ja też zdecydowałam się na zastosowanie Foreverslimu i jestem bardzo zadowolona z efektu jaki udało mi sie osiągnąć. 3 miesiące czasu i waga spadła o 12 kilo

2017-07-20 20:14:53
~Teresa

Właśnie zaczęłam odchudzanie z Foreverslimem.Wybrałam go ze względu na tak dużą ilość pozytywnych opinii.Nie liczę na jakieś cuda ale jeżeli udało by mi się schudnąc ok.10 kg to już będę bardzo zadowolona.Idzie wiosna trzeba coś ze sobą zrobić.

2017-07-13 09:20:10
~Ulka

Ja z wyniku jaki uzyskałam po zastosowaniu Slimunox jestem bardzo zadowolona. Praktycznie nie mam już nadwagi, a to dla mnie bardzo duży sukces

2017-07-11 19:05:03
~Azalia

Polecam zastosowanie tabletek Forever Slim. Każdy może schudnąć jeżeli tylko chce. Wystarczy delikatna zmiana diety i tabletki a efekty będą widoczne na wadze.

2017-05-30 18:48:28
~Donata

Zdecydowane tak dla Foreverslimu.Dla mnie jedyne tabletki które rzeczywiście odchudzają.W sumie dzięki tym tabletka nawet nie trzeba się aż tak starać.Waga spada bardzo szybko.Spodziewałam się że dzięki nim schudnę ale o takich efektach nawet nie marzyłam.

2017-03-20 18:53:35
~Kamila

Ja akurat stosowałam Foreverslim i uważam, że te tabletki bardzo pomogły mi schudnąć. W końcu udało mi sie pozbyć 14 kg nadwagi jakie miałam od 4 lat

2017-02-18 20:54:26
~Ola

Ja jedyną zmianę jaka wprowadziła stosują Slimunox to zasada częściej a mniej.Dużo również dużo dało ruszenie się z fotela.Dzięki tym trzem elementom schudłam 14 kg a dla mnie to znakomity wynik.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.