wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Probiotyki na odchudzanie

123rf
30.07.2014

Jedzenie jogurtów probiotycznych może zapobiegać otyłości - wynika z  najnowszych badań. Bakterie te sprzyjają trawieniu i przyswajaniu pokarmów. Co więcej, probiotyki wpływają na poprawę profilu lipidowego u osób z wysokim poziomem cholesterolu.

 

Probiotyki to żywe kultury bakterii lub drożdży podawanych w pokarmach, które stanowić mogą element naturalnej mikroflory jelitowej człowieka i oddziaływać korzystnie na organizm. Kojarzą nam się głownie z fermentowanymi napojami mlecznymi takimi jak jogurt czy kefir i z pozytywnym wpływem na stan zdrowia jelit oraz na odporność immunologiczną. Dodaje się je do niektórych produktów żywnościowych w celu wzbogacenia diety i utrzymania równowagi mikrobiologicznej w przewodzie pokarmowym oraz stosuje w postaci suplementów.

W serii ostatnich doświadczeń okazało się, że bakterie probiotyczne mogą wpływać na szereg parametrów metabolicznych istotnych nie tylko z punktu widzenia ogólnie pojętego zdrowia, ale również  zachowania szczupłej sylwetki.

 

Myszy, którym podawano probiotyki, mimo diety wysokotłuszczowej nie przybierały na wadze. Naukowcy wierzą, że dalsze badania probiotyków mogą wskazać taki sposób regulacji flory bakteryjnej, który będzie sprzyjał zapobieganiu otyłości.


- Oczywiście efektywność probiotyków na razie została wykazana w badaniach przeprowadzonych na myszach. Nie możemy wyników badań przełożyć jeden do jednego na organizm ludzki. Jednak jest to kierunek, którym należy podążać. Rodzaje bakterii, które mamy w jelitach mają wpływ na choroby przewlekłe. Zastanawialiśmy się, czy możemy manipulować florą bakteryjną jelit, w taki sposób, aby zachować zdrowie organizmu - mówi dr Sean Davies z Vanderbilt University.

 

Z kolei grupa japońskich naukowców, odkryła, że bakterie Lactobacillus gasperi wykazują silny „potencjał odchudzający”. Badanie obejmujące 87 osób z nadwagą, polegało na wyznaczeniu dwóch grup, obie otrzymywały fermentowany napój mleczny, z tym że jedna z nich - z dodatkiem Lactobacillus gasperi.

 

Po 12 tygodniach poziom tkanki tłuszczowej w grupie probiotyku obniżył się średnio o 4,6 procent, zmniejszeniu uległa też całkowita masa ciała, obwód pasa i bioder. W drugiej grupie kontrolnej nie zanotowano istotnych zmian w czasie i po zakończeniu badania.

 

1 2
REKOMENDACJA
2018-06-09 20:29:37
~Pola

Mnie na zastosowanie Slimunox namówiła koleżanka, stosuję te tablketki od dwóch miesięcy i moja waga spadła w tym czasie o 10 kilo

2018-05-29 21:48:10
~Roksana

I moja przygoda z Foreverslimem skończyła się pełnym sukcesem.Żadna dieta nie przyniosła u mnie tak wspaniałych rezultatów jak Te tabletki.Dla najważniejsze jest to jestem teraz szczuplejsza i co za tym idzie zdrowsza,już nie mam problemów z wejściem na trzecie piętro.

2018-05-27 17:40:26
~Gosia

Pierwszym i jedynym suplementem jaki stosowałam był Slimunox.Szkoda że wcześniej nie pomyślałam o tabletkach schudłam bym szybciej i nie męczyłam bym si tak długo na diecie.

2018-05-06 18:43:28
~Danka

Ja już nigdy więcej nie chce wrócić do otyłości.Owszem kuracje z Slimunox skończyłam pełnym sukcesem.Ale to nie zwalnia mnie z tego abym teraz nie uwarzyła na to co jem,staram się utrzymać wagę w normie i na razie przychodzi mi to z łatwością.

2018-04-29 20:09:49
~Majka

Stosuję Slimunox od ponad półtora miesiąca spadek wagi rewelacja 8 kg.Jeżeli uda mi się utrzymać takie tempo odchudzania to będzie mój największy sukces.Jedynego czego żałuję to tego że tak późno odkryłam Slimunox zaoszczędziła bym sobie rozczarowań związanych z nietrafionymi dietami.

2018-04-17 16:50:04
~Janka

Branie Slimunox rzeczywiście pomaga wprowadzić zmiany w sposobie odżywiania.Ale prawda jest taka że bez diety i ruchu efekty odchudzania będą znacznie gorsze niż jak będziemy się trzymać ściśle zasad kuracji.

2018-04-08 18:00:32
~Olivia

Kiedyś buszując po Allegro trafiłam na Slimunox.Nawet za bardzo się nie zastanawiając kupiłam na próbę jedno opakowanie.Nie liczyłam na jakieś cuda ale byłam pozytywnie zaskoczona kiedy po miesiącu okazało się że jestem lżejsza o 5 kg.Łącznie schudłam na nim 13 kg.

2018-04-05 12:40:26
~Irmina

Ja jestem osobą której Slimunox pomógł schudnąc. Ale nie tylko jest to zasługa Slimunox ważna również była dieta i ćwiczenia.Cała kuracja trwała trzy miesiące i bardzo dobrymi efektami

2018-03-23 21:36:22
~Gloria

Dla mnie idealnie sprawdza się Slimunox.Fajnie dobrany naturalny skład tych tabletek.Ja jestem bardzo zadowolona z efektów jakie uzyskałam.

2018-03-12 15:51:37
~Amelia

Zanim trafiłam na Slimunox stosowałam rózne tabletki.Ale żadne z nich nawet w połowie nie były tak skuteczne jak te tabletki.Dzięki nim dieta na prawdę nie była problemem.Ja byłam pozytywnie zaskoczona wynikiem jaki udało mi się osiągnąć.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.