wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Probiotyki na odchudzanie

123rf
30.07.2014

Jedzenie jogurtów probiotycznych może zapobiegać otyłości - wynika z  najnowszych badań. Bakterie te sprzyjają trawieniu i przyswajaniu pokarmów. Co więcej, probiotyki wpływają na poprawę profilu lipidowego u osób z wysokim poziomem cholesterolu.

 

Probiotyki to żywe kultury bakterii lub drożdży podawanych w pokarmach, które stanowić mogą element naturalnej mikroflory jelitowej człowieka i oddziaływać korzystnie na organizm. Kojarzą nam się głownie z fermentowanymi napojami mlecznymi takimi jak jogurt czy kefir i z pozytywnym wpływem na stan zdrowia jelit oraz na odporność immunologiczną. Dodaje się je do niektórych produktów żywnościowych w celu wzbogacenia diety i utrzymania równowagi mikrobiologicznej w przewodzie pokarmowym oraz stosuje w postaci suplementów.

W serii ostatnich doświadczeń okazało się, że bakterie probiotyczne mogą wpływać na szereg parametrów metabolicznych istotnych nie tylko z punktu widzenia ogólnie pojętego zdrowia, ale również  zachowania szczupłej sylwetki.

 

Myszy, którym podawano probiotyki, mimo diety wysokotłuszczowej nie przybierały na wadze. Naukowcy wierzą, że dalsze badania probiotyków mogą wskazać taki sposób regulacji flory bakteryjnej, który będzie sprzyjał zapobieganiu otyłości.


- Oczywiście efektywność probiotyków na razie została wykazana w badaniach przeprowadzonych na myszach. Nie możemy wyników badań przełożyć jeden do jednego na organizm ludzki. Jednak jest to kierunek, którym należy podążać. Rodzaje bakterii, które mamy w jelitach mają wpływ na choroby przewlekłe. Zastanawialiśmy się, czy możemy manipulować florą bakteryjną jelit, w taki sposób, aby zachować zdrowie organizmu - mówi dr Sean Davies z Vanderbilt University.

 

Z kolei grupa japońskich naukowców, odkryła, że bakterie Lactobacillus gasperi wykazują silny „potencjał odchudzający”. Badanie obejmujące 87 osób z nadwagą, polegało na wyznaczeniu dwóch grup, obie otrzymywały fermentowany napój mleczny, z tym że jedna z nich - z dodatkiem Lactobacillus gasperi.

 

Po 12 tygodniach poziom tkanki tłuszczowej w grupie probiotyku obniżył się średnio o 4,6 procent, zmniejszeniu uległa też całkowita masa ciała, obwód pasa i bioder. W drugiej grupie kontrolnej nie zanotowano istotnych zmian w czasie i po zakończeniu badania.

 

1 2
REKOMENDACJA
2018-03-23 21:36:22
~Gloria

Dla mnie idealnie sprawdza się Slimunox.Fajnie dobrany naturalny skład tych tabletek.Ja jestem bardzo zadowolona z efektów jakie uzyskałam.

2018-03-12 15:51:37
~Amelia

Zanim trafiłam na Slimunox stosowałam rózne tabletki.Ale żadne z nich nawet w połowie nie były tak skuteczne jak te tabletki.Dzięki nim dieta na prawdę nie była problemem.Ja byłam pozytywnie zaskoczona wynikiem jaki udało mi się osiągnąć.

2018-03-06 20:24:07
~Mika

Ja jestem z siebie bardzo dumna dałam radę schudnąć.Wspomagałam się Foreverslim ale od siebie też wiele dałam.Pilnowałam diety ćwiczyłam i dzięki mojej ciężkiej pracy udało się.

2018-02-28 21:14:55
~Lola

Mi z pomocą Slimunox udało się schudnąć dość sporo kilogramów.Wiadomo że same tabletki nie dały by rady ,do tego zmieniłam nawyki żywieniowe,trochę więcej się ruszałam no i w końcu się udało.

2018-02-18 18:06:55
~Ania

Ja postawiłam na znane i bardzo skuteczne tabletki Slimunox.W moim przypadku spadek wagi to 10 kg ale pewnie było by znacznie więcej gdybym stosowała się do wszystkich zasad kuracji.Ale dla mnie to i tak dużo biorąc pod uwagę że łykałam tylko tabletki i nie robiłam nic więcej

2018-02-08 17:56:02
~Misia

Jeżeli szukacje jakiegoś naprawdę działającego, nie szkodzącego i wpełni naturalnego suplementu na odchudzanie to polecam wam Slimunox tabletki działają świetnie i są bardzo skuteczne.

2018-02-03 14:18:41
~Małgosia

Ja zastosowałam Slimunox i jestem bardzo zadowolona. W końcu moje odchudzanie zakończyło się sukcesem czyli pozbyłam się nadwagi.

2017-12-18 18:34:09
~Wercia

Sześc tygodni odchudzania z Slimunox a moja waga już spadła o 8 kg.Z każdym kilogramem mniej jestem coraz bardziej zmotywowana.Jeżeli uda mi sie utrzymać takie tempo odchudzania to będzie oznaczało że schudnę 16 kg .Będzie to dla mnie olbrzymi sukces.

2017-12-04 13:01:39
~Krystyna

Ja też stosowałam Slimunox i jestem jak najbardziej zadowolona z efektu jaki uzyskałam. Wcześniej długo starałam się pozbyc nadwagi.Obecnie wystarczyły 3 miesiące

2017-11-25 20:03:01
~Natalia

Wiem o czym piszecie bo trafic na dobry i skuteczny suplement jest bardzo ciężko.Ja zdecydowałam się na Foreverslim dopiero w tedy kiedy zobaczyłam efekty u mojej bliskiej znajomej.U nas obydwóch efekty stosowania tych tabletek jest po prostu rewelacyjny.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.