wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Aktualności

Rak z wakacji

18.08.2014

PAP

 


Po wakacjach lekarze wykrywają najwięcej przypadków czerniaka. Złośliwy rak coraz częściej atakuje młode dziewczyny, które wytrwale pracują nad opalenizną na ostrym słońcu i w solariach – pisze "Metro".

 

 

 

Co roku u ok. 3 tys. osób lekarze wykrywają nowotwór skóry. Co 3 chory umiera. 20 lat temu chorowało 3 razy mniej osób, ale za 10 lat będzie jeszcze gorzej.

Przyczyną jest nasz styl życia.

- Polacy uwielbiają kąpiele słoneczne, bez względu na ryzyko – zauważa prof. Witold Zatoński z Centrum Onkologii w Warszawie.

 

Jak mówi, coraz więcej podróżujemy do ciepłych krajów i tam wylegujemy się na słońcu. Miejscowi chowają się w cieniu, zasłaniają, gdy słońce jest najmocniejsze, a turyści wręcz przeciwnie i płacą za to często najwyższą cenę – podkreśla Zatoński.

 

Z obserwacji onkologów wynika, że pod koniec wakacji lekarzom udaje się wykryć najwięcej przypadków czerniaka i innych nowotworów skóry. Chorzy leczeni są chirurgicznie, przez naświetlania, chemioterapię i leki.

 

Zatoński radzi, by regularnie przyglądać się swojej skórze i jeśli znamiona powiększają się - szybko iść do dermatologa.

 

(PAP)rda/

Tagi: rakczerniakzdrowie
REKOMENDACJA
2014-09-11 23:59:17
~Kasia

Rak to jedno, drugie to sprawa bardziej prozaiczna a niezwykle dokuczliwa. Mam na myśli zapalenie pęcherza. W Aptece pani poleciła mi zurascin uro i pomogło. Teraz na wakacje na bank go zabiorę

2014-09-06 10:00:13
~Grażyna

Co na raka - poszukajcie w necie o witaminie B17, srebrze koloidalnym i DOKŁADNIE o aktywatorze wody Aqua Lyros Atara Golden. Skrywają to przed całym światem , bo po co być normalnie zdrowym i długo żyć . Wiele ludzi uważa, że wynalazek warty nagrody Nobla . Wiem co piszę bo mam od pięciu lat we własnym mieszkaniu i dzięki temu nadal żyje mój mąż. Grażyna z wawy.

2014-08-25 11:48:21
~basia

Opalanie postarza. Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

2014-08-19 08:12:03
~ja

"Kolego" - nie masz pojęcia jak szybko może się rozwinąć - 4 tygodnie wystarczy? - od najpierwszego objawu. Jeśli pójdziesz wcześnie do specjalisty to masz szansę (pod warunkiem, że nie będziesz tego tarł, wyciskał itp. "dr Hause" - każdy nowotwór jest rakiem są formy bardzo złośliwe które zawsze dają jeden "wyrok' a są też formy mniej złośliwe i z tymi zdarza się często że wygrywamy są i takie które nie dają o sobie znaku i żyjemy z nimi &

2014-08-19 07:08:28
~błąd

Myślałem, że chodzi o ciążę...

2014-08-18 18:28:34
~Kolega

Bzdura. Taki rak rozwija się miesiącami, latami. Nie ma czegoś takiego że w lipcu opalanie , a pod koniec lata RAK. Bzdura bzdura i jeszcze raz bzdura.

2014-08-18 17:07:42
~dr Hause

Niedouczony redaktorku. jak nie wiesz co piszesz to lepiej nie pisz Po wakacjach to najczęściej trafia się ciąża, opryszczka, żółtaczka albo hiv. Piszesz złośliwy rak - masło maślane wiedz że 1 nie ma nizłośliwego raka. czyli jak rak to zawsze złośliwy 2 czerniak jest bardzo złośliwym nowotworem ale nigdy nie jest rakiem - dla Ciebie czerniak i rak to to samo. 3 nie jest tak że opalałem się za mocno i zaraz będę miał czerniaka, tu prawdziwą plagą są solaria. rozw

2014-08-18 16:36:40
~df

Pomyślałem że biegunka.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.