wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Świętował 18 urodziny, choć to cud, że ich dożył

04.09.2014

 

 

Wygląda jak staruszek. Jest łysy, pomarszczony, przygarbiony, ma charakterystyczną twarz nieproporcjonalnie małą w stosunku do głowy i układ sercowo - naczyniowy 90-latka. Lekarze nie dawali szans na to, że dożyje 18 urodzin, ale Devin Scullion jest jak wojownik i właśnie świętuje swoją osiemnastkę.

 

Devin cierpi na progerię lub inaczej zespół progerii Hutchinsona-Gilforda. To choroba genetyczna powodująca przyspieszone starzenie się u dzieci. Spowodowana jest mutacją w genie LMNA.

 

Dotknięte nią osoby zmagają się z dolegliwościami typowymi dla ludzi w podeszłym wieku (miażdżyca, choroby układu krążenia, osteoporoza, łysienie, utrata wagi i masy mięśniowej). Średnio dożywają jedynie 12-13 roku życia.

 

„Przyciągam spojrzenia ludzi, gdziekolwiek się pojawiam. W takich momentach w mojej głowie zawsze pojawia się jedna myśl: zamieńmy się, bądź mną chociaż przez jeden dzień, a wtedy zobaczysz, jak to jest” – opowiada Devin na łamach kanadyjskiego portalu CBC.  

 

Jak wygląda jego codzienne życie?

 

„Jestem zwykłym nastolatkiem, najbardziej lubię spędzać czas grając”. Jego ulubione gry to „Grand Theft Auto” i „Minecraft”. Interesuje się też lotnictwem.

Z okazji 18 urodzin jego mama zorganizowała mu wspaniałą niespodziankę - mógł usiąść za sterami samolotu.

 

"Chcę, żeby wiedział, że zrobiłam wszystko, by miał szczęśliwe życie" - mówi Jamie Madley, matka Devina.

Chłopak skończył szkołę średnią. Teraz planuje zdobyć licencję pilota i znaleźć pracę.

 

Jego sprawność fizyczna jest niska, codzienne czynności sprawiają mu trudności. Do niedawna ważył zaledwie 11 kilogramów. Eksperymentalne leczenie pozwoliło mu nabrać masy mięśniowej i zredukować zakrzepy w tętnicach.

 

„Mało brakowało, a stracilibyśmy syna w lutym. Byliśmy nad wodospadem Niagara. Gdy wróciliśmy do domu, Devin był osłabiony. Sprawdziliśmy mu ciśnienie. Urządzenie pomiarowe wskazywało 212 na 120. Spędził 5 dni na oddziale intensywnej terapii” – opowiada Jamie Madley, jego matka.  

 

Najczęstszą przyczyną śmierci osób cierpiących na progerię (zmaga się z nią ok. 200 osób na całym świecie) jest zawał lub udar mózgu.

 

„Czuję, że mój syn jest niezniszczalny. Albo jest niezłym wojownikiem albo jest po prostu bardzo uparty” -  podsumowuje matka Devina.

 

(kg)/(mtr), zdrowie.wp.pl

 

(kg)

REKOMENDACJA
2014-09-06 15:39:42
~Dietetyk

UWAGA!!!! idealnafigura.pl to promowanie proszków Herbalife, które już w latach 90 powodowały zapalenie wątroby! Nie dajcie się nabrać na te agresywne reklamy, wklejane gdzie popadnie na tym portalu, jeżeli nie chcecie nabawić się ZAPALENIA WĄTROBY!

2014-09-06 14:13:39
~Stanley

Wszystkiego najlepszego. Chciałbym żebyś przeżył swoje życie nie żałując niczego.

2014-09-06 11:09:21
~~jss

do bety-jesteś walnięta? komentarz nie na temat ale liczy się tylko kasa bo chcesz opchnąć swój produkt,nie życzę zdrowia bo go nie potrzebujesz. Dla Devina duży szacun i jego mamy.

2014-09-06 07:11:49
~dorka

jak człowiek chce żyć to żaden lekarz nie pomoże

2014-09-05 11:17:28
~beata

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj www.idealnafigura.com/gbere s

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.