wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Aktualności

Połowa Polaków waży za dużo

15.09.2014

PAP

 


Najnowsze badanie CBOS wykazało, że połowa Polaków (51 proc.) waży za dużo. Co trzeci Polak ma nadwagę (34 proc.), a co piąty (17 proc.) - jest otyły. Nieco mniej niż połowa badanych ma prawidłową wagę, a tylko nieliczni (3 proc.) - niedowagę.

 

 

Centrum Badania Opinii Społecznej pytało uczestników badania o ich masę ciała i wzrost. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi obliczano wskaźnik masy ciała (BMI) danej osoby. Badania bazują na wartościach deklarowanych przez uczestników badania.

 

Nadwagę lub otyłość ma 61 proc. Polaków i 42 proc. Polek. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób starszych: prawie 3 na 4 osoby po 65. roku życia ważą zbyt dużo - wynika z sondażu CBOS. Dane te właściwie nie zmieniły się od roku 2010 r., kiedy również wykonywano podobne badania.

 

Jak wynika z analiz, nadwaga zależna jest przede wszystkim od wieku i płci ankietowanych. Zbyt dużo waży 61 proc. mężczyzn i 42 proc. kobiet.

 

Badania pokazują też, że odsetek osób otyłych rośnie z wiekiem. O ile wśród osób w wieku 18-24 zbyt dużo waży tylko co szósty badany (16 proc.), to w grupie 35-44 nadwagą lub otyłością cechuje się już połowa osób (50 proc.), a u osób po 65. roku życia zbyt dużo ważą już trzy na każde cztery osoby (72 proc.).

 

CBOS zauważa, że mężczyźni problem z nadwagą zaczynają mieć wcześniej niż kobiety. Wśród mężczyzn już w grupie wiekowej 25–34 lata nadwaga zaczyna przeważać nad wagą prawidłową i tendencja ta pogłębia się wraz z wiekiem, natomiast u kobiet nadwaga zaczyna dominować dopiero po 55 roku życia.

 

1 2
Tagi: wagadietabmi
REKOMENDACJA
2017-02-18 20:51:43
~Ida

Według mnie tabletki wspomagające proces odchudzania działają.Jestem przykładem na to że dzięki diecie i tabletką można zrzucić zbędne kilogramy.Ja akurat brałam Slimunox ale na rynku jest wiele różnych suplementów.Wystarczy wybrać takie które są bezpieczne dla zdrowia i zawierają tylko naturalne składniki .

2014-09-26 10:24:59
~basia

Nadwaga wiąże się z licznymi problemami zdrowotnymi :choroby serca, cukrzyca, miażdżyca, zawały itd. Ludzie sobie sprawy z tego nie zdają a potem jest już za późno! Trzeba zmienić nawyki żywieniowe i zacząć się regularnie i zdrowo odżywiać! Pokaż że ty też schudniesz z naszą pomocą. Uwierz w to! Polecam zdrowe, smaczne odchudzanie, bez głodowania i bez efektu jo-jo. idealnafigura.com/gberes

2014-09-16 13:14:11
~suplementy.bydgoszcz.pl

wystarczy się rozejrzeć żeby stwierdzić ten fakt na własne oczy, niestety ludzie źle jedzą i nie uprawiają sportu,

2014-09-16 13:06:00
~hudy

Jestem w tych 3% i wcale się z tego nie cieszę bo jestem w mniejszości co sprawia że to jaj jestem tym innym.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.