wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Zbadaj wzrok!

123RF
09.10.2014

Eksperci zalecają, by kontrolować wzrok przynajmniej raz w roku. Tacy zdyscyplinowani pacjenci to jednak rzadkość w gabinetach optometrycznych czy okulistycznych. Pomimo że co drugi Polak korzysta z okularów lub soczewek kontaktowych, wciąż co czwarty z nas ma problem z przeczytaniem gazety czy książki, bo źle widzi druk !- Dla dużej części Polaków podstawową formą oceny jakości widzenia jest… samoocena – mówi prof. Ryszard Naskręcki – 2/3 Polaków twierdzi, że widzi dobrze lub bardzo dobrze, chociaż połowa z nich nie była konsultowana optycznie lub ich okulary czy soczewki kontaktowe nie są dostosowane do obecnej wady wzroku.

Choć najczęściej problemy ze wzrokiem dotyczą osób dojrzałych, to właśnie wady wzroku są największym problemem zdrowotnym u dzieci. Dziś co szóste dziecko w wieku 10-14 lat nosi okulary lub soczewki. Wpajanie im zdrowych nawyków nigdy nie było ważniejsze niż teraz.

- Wiele naszych działań w sposób oczywisty zależy od sprawności układu wzrokowego – mówi prof. Naskręcki.

Gdy regularnie kontrolujemy wzrok i wiemy jaka jest nasza wada wzroku, trzeba tę wiedzę przenieść do codziennego życia. Co to znaczy? Podróżowanie i kierowanie samochodem, uprawianie ulubionego sportu, praca przy komputerze, czytanie książki: wszystko to wymaga od oczu innego rodzaju aktywności - i innego rodzaju wsparcia ich pracy.

- Każdy z nas ma co najmniej kilka par butów. Pantofle niekoniecznie sprawdzą się na bieżni, a klapki  - na śniegu. Z okularami jest podobnie: nie chodzi tylko o nasz styl i wizerunek, ale o zdrowie – mówi Justyna Skrzypek,. przedstawiciel firmy produkującej korekcyjne soczewki okularowe

 

 

 

Jak zachować dobry wzrok?

  1. Badaj wzrok przynajmniej raz w roku – wiele wad wzroku można skorygować
  2. Zachęcaj do tego najbliższych – szczególnie dzieci
  3. Dbaj o dobre oświetlenie – najlepiej naturalne
  4. Noś dostosowane okulary lub soczewki kontaktowe – zalecone przez specjalistę
  5. Chroń oczy przed promieniami UV – noś okulary słoneczne z autoryzowanych salonów
  6. Relaksuj się i wysypiaj – nie zarywaj nocy
  7. Jedz zdrowo dla oczu – np. jagody
  8. Dobierz okulary właściwe dla rodzaju aktywności – inne do czytania, inne - na narty


Wszystko, co trzeba wiedzieć o laserowej korekcji wzroku

 

REKOMENDACJA
2018-06-04 23:58:15
~Zośka

Też trafiłam na ten preparat - dzięki niemu udało mi się zatrzymać pogarszanie się wady wzroku. Świetnie się spisuje

2015-06-24 22:02:22
~Wiolka

Dbam jak moge o moj wzrok, bowiem to moje narzedzie pracy. Przyznac sie musze bez bicia, ze zazywam suplement diety Gold Luteina - polecila mi go moja znajoma farmaceutka. Mialem problem ze zmeczonymi oczami, ale przy regularnym zazywaniu tego suplementu diety - juz nie mam.

2014-11-10 14:16:25
~beata

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj www.idealnafigura.com/gbere s

2014-10-09 13:50:03
~Platforma PONAD HORYZONTEM

Dziś Światowy Dzień Wzroku Włączając się w kampanię społeczną na rzecz dobrego widzenia publikować będziemy na Platformie PONAD HORYZONTEM, co tydzień, nowy, pełen film z serii o dobrym widzeniu - ZAPRASZAMY! Dzisiaj - KOMFORT WIDZENIA - film - www.o-nauce.pl/film/komfort-widzeni a,66, artykuł - www.o-nauce.pl/artykul/komfort-widz enia,53

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.