wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Dieta ketogeniczna skutecznie walczy z otyłością

Shutterstock
26.11.2014

PAP

Dieta ketogeniczna należy do grupy diet niskowęglowodanowych. Choć jeszcze dwa lata temu dietetycy uznali, że z punktu widzenia zdrowotnego nie jest godna polecenia, najnowsze badania wskazują na jej dużą skuteczność w walce z otyłością.

Według badania prowadzonego przez Alice Gibson z University of Sydney Medical School dieta keto, poprzez niemal całkowite wyłączenie z niej węglowodanów, nie tylko wpływa na szybki spadek masy ciała, ale również na zmniejszenie głodu i chęci na jedzenie nawet przy stosunkowo restrykcyjnym ograniczeniu kalorii.

Specjaliści wskazują, że jest to jedna z właściwości ketozy - zwiększanie uczucia sytości, co powoduje naturalne ograniczanie ilości spożywanych posiłków i tym samym kalorii, w porównaniu z dietami wysokowęglowodanowymi.Diety ubogie w węglowodany doprowadzają do wyczerpywania zapasów glikogenu w wątrobie, indukują stan nazywany ketozą, czyli akumulację ciał ketonowych w organizmie. Ciała ketonowe są alternatywnym produktem utleniania wolnych kwasów tłuszczowych w wątrobie i mogą być wykorzystywane jako materiał energetyczny przez mózg, serce i inne tkanki. Krótko mówiąc, kiedy ciało pozbawione jest węglowodanów, z których może czerpać energię, przełącza się na tryb spalania tłuszczu.

Z diety wyklucza się nie tylko takie produkty jak pieczywo, makarony, produkty bogate w skrobię, ale również niektóre warzywa i owoce. Do woli można spożywać produkty bogate w białko i tłuszcze. Choć dieta, ze względu na swoją efektywność zyskała grono zwolenników, wielu specjalistów wskazuje, że nie jest ona właściwie zbilansowana, a wykluczenie z niej dodatkowo niektórych warzyw i owoców, prowadzi do niedoboru witamin i składników mineralnych. (PAP)

mdn/ dki/

REKOMENDACJA
2015-09-09 14:00:20
~Kamila

Według mnie aby podnieść efektywność redukcji, tym samym podwajając jej efekty Należy zainwestować w suplement diety. Od siebie mogę polecić ten oto link [ http://bit.ly/SzybkoSchudnij ]znajdziesz tam suplement, który pomógł mi efektywniej zgubić tkankę tłuszczową a dodatkowo usuwa on szkodliwe toksyny z organizmu. Oparty jest na wyciągu z pestek Irvingia Gabonensis. Trzymam kciuki ;) Kamila

2014-12-11 21:05:42
~madlin

Dieta powinna być podstawą każdego odchudzania.Ale również można sobie pomóc stosując tabletki Foreverslim.W moim przypadku połaczenie tych dwóch elementów przyniosło bardzo dobre efekty.Schudłam dużo i szybko i co najważniejsze bez efektu jo-jo.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.