wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Zbędne kilogramy po prostu wydychamy

123RF
17.12.2014

Co się dzieje z tłuszczem podczas odchudzania? Według australijskich naukowców jest on usuwany z organizmu w postaci dwutlenku węgla i wody.

Profesjonaliści z branży zdro wotnej często nie wiedzą, co tak naprawdę dzieje się z nadmiernymi pokładami tłuszczu w trakcie odchudzania. Wielu lekarzy, dietetyków i trenerów personalnych twierdzi – zgodnie z potocznym mniemaniem – że jest on przekształcany w energię lub ciepło.

Australijscy badacze z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii uściślają: większość zbędnych kilogramów zamienia się w dwutlenek węgla i jest wydychana; pozostałe w postaci wody wydostają się z organizmu wraz z moczem, potem, kałem, łzami i innymi wydzielinami ciała.

- W związku z globalnym kryzysem otyłości, wszyscy powinniśmy umieć odpowiedzieć na pytanie – gdzie podziewa się tłuszcz. Fakt, że prawie nikt nie potrafi udzielić takiej odpowiedzi jest zaskakujący – komentuje Ruben Meerman, koordynator badania.Naukowcy śledzili cząsteczki wydalanego tłuszczu. Zaobserwowali, że proces usuwania 10 kilogramów tej substancji z organizmu wymaga przyswojenia 29 kilogramów tlenu. W wyniku reakcji chemicznych powstaje następnie 28 kilogramów dwutlenku węgla oraz 11 kilogramów wody. W tej postaci tłuszcz zostaje wydalony.

Jednak połowa ze 150 przepytanych profesjonalistów nie znała tej zależności. Uważała, że tłuszcz przekształcany jest w energię lub ciepło; ewentualnie wydalany wraz z kałem lub wbudowywany w masę mięśniową.

W trakcie przeprowadzania ankiety badacze zetknęli się również z ciekawymi pytaniami ze strony respondentów, np. czy samo oddychanie może spowodować utratę wagi lub czy odchudzanie może spowodować globalne ocieplenie.

Jak przekonują, w przypadku obu pytań odpowiedź brzmi nie. Zbyt intensywne oddychanie może jedynie doprowadzić do hiperwentylacji. Z kolei globalne ocieplenie to głównie efekt uwalniania atomów węgla ze skamieniałych organizmów. Atomy węgla wydychane przez ludzi po kilku miesiącach lub latach powrócą na Ziemię uwięzione w innej formie.

Wyniki niniejszego badania zostały opublikowane w magazynie „British Medical Journal”. (PAP)

ooo/ agt/

REKOMENDACJA
2017-10-20 09:46:50
~Romka

Ja jestem osobą zdrowa mimo wszystko zanim zaczęłam stosować Slimunox skonsultowałam się z lekarzem rodzinnym czy mogę go brać .Mój lekarz nie miał nic przeciwko.Oczywiście zlecił badania krwi przed i po skończonej kuracji i wszystko jest ok.

2017-10-16 19:14:11
~Danka

Miałam przez pewnien czas problem z nadwagą, nie mogłam jej zrzucić i nic mi nie pomagało, zakupiłam więc tabletki Foreverslim, wybrałam diete która dałam rade przestrzegać, no i troszkę ćwiczyłam, dzięki temu podczas 3 miesięcznej kuracji udało mi się schudnąc 9 kilogramów, teraz pisze śmiało że KOCHAM Foreverslim

2017-10-11 13:57:34
~Kama

Ja już skończyłam branie Slimunox,schudłam tyle że wchodzę w spodnie z czasów panieńskich.I efektu jo-jo nie ma i już jestem pewna że go nie będzie.

2017-10-03 18:45:26
~Olivia

Moje odchudzanie z Foreverslimem dobiegło końca i tak jak się spodziewałam od samego początku efekty są.Nie wiem jak dla innych ale dla mnie rewelacyjne 12 kg mniej to jest jednak wyczyn.

2017-09-29 19:46:01
~Jagna

Mi udało się schudnąć dzięki tabletką Foreverslim.Nie będę ściemniać że było to łatwe bo dla mnie nie było.Musiałam wiele zmienić aby w końcu waga zaczęła spadać.Ale to nic pomęczyłam się trochę i teraz w końcu jestem normalna.I obiecałam sobie jedno że już nigdy nie dopuszczę do tego aby przytyć bo przytyć jest łatwo ale schudnąc już nie.

2017-09-16 07:10:19
~Zyta

Kupując tabletki Foreverslim nie zawiodłam się po raz pierwszy na obietnicach jakie daje producent.Nie wiele trzeba było aby zaczęła chudnąc i dobre tempo utrzymałam aż do samego końca.Mój wynik to 12 kilo mniej.

2017-09-10 20:47:25
~Malwina

Wprowadziłam tabletki Foreverslim 3 tygodnie temu i jak na razie jestem bardzo, bardzo zadowolona. Przede wszystkim waga spada, ja tracę apetyt, kompletnie nie mam ochoty na rzeczy słodkie. Jak pomyślę o słodkich napojach to mi się niedobrze robi. Mam nadzieję, że zdołam to utrzymać. Im jestem lżejsza, tym lepiej się czuję.

2017-08-30 08:53:51
~Teodora

Ja zdecydowałam się na zakup Foreverslimu ponad pół roku temu. Stosowałam te tabletki przez 3 miesiące. Schudłam w tym czasie 15 kilo i od tego momentu nie mam praktycznie problemów z wagą. Więc jak chcecie czegoś dokonać do lata, to faktycznie czas ku temu najwyższy

2017-08-25 16:57:58
~Rena

U mnie sprawdziła się Slimunox ale w połączeniu z dieta i ćwiczeniami.Dzięki takiemu zestawieniu schudłam bardzo dużo.Chociaż wcześnie próbowałam schudnąc na różne sposoby bez widocznych efektów.Po Slimunox efekty są widoczne do dzisiaj.

2017-08-21 21:18:32
~Galia

Ja przy wyborze tabletek kierowałam się opinią internautów.Z całej gamy tabletek również wybrałam Foreverslim.U mnie po miesiącu stosowania waga pokazała 5 kg teraz mija drugi miesiąc i łącznie schudłam już 9 kg.Wyboru chyba dokonałam dobrego.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.