wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Otyłość coraz większym problemem Brytyjczyków

22.12.2008
Jeśli Brytyjczycy będą tyć w podobnym tempie co przez ostatnie 15 lat, to za cztery lata co trzeci z nich będzie otyły.

 

To oznacza, że na Wyspach będzie w 2012 roku mieszkać 13 milionów otyłych dorosłych Anglików. Takie wyliczenia oparto na danych zbieranych pomiędzy 1993 a 2004 rokiem na temat reprezentatywnej próby 128 tys. osób.

W tym czasie liczba osób otyłych (to takie, których indeks masy ciała BMI wynosi 30 lub więcej) wzrosła zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Wśród pań był to wzrost z 16,9 proc. do 24,4 proc. Wśród panów otyłych przybyło jeszcze bardziej - z 13,6 proc. do 24 proc.

Uczeni przewidują, że prawie połowa osób z nadmiarem kilogramów będzie pochodzić z rodzin o niskich dochodach. Jednak także wśród lepiej zarabiających osób, które prowadzą zdrowszy tryb życia aż o 35 proc. przybędzie ludzi otyłych. (PAP)

źródło: PAP sag/ yy/

fot. www.sxc.hu

Tagi: otyłość
REKOMENDACJA
2012-10-09 11:55:39
~ana

Zdrowa dieta to jedno, a wsparcie psychiczne to drugie. Ja otrzymałam i jedno i drugie. Pewnego dnia trafiłam na fajnego konsultanta wellness (dietywellness.pl), który poradził sobie z moją nadwagą w kilka tygodni. Schudłam 11 kg i to praktycznie bez wyrzeczeń ale znam ten problem braku motywacji i systematyczności.

2008-12-22 21:46:57
~justyna

w tej Anglii to po ulicach chodza wieloryby!! takich otylych ludzi jak tam w Polsce nie widzialam ale to z dobrobytu. Malo pracuja cieple posadki a jedza jak kaszaloty!

2008-12-22 21:24:10
~kania

podsłuchałam jak jeden pan określał swoich kolegach swoją otyłą żonę używając epitetów typu,,paszczur",a sam też nie należał do szczupłych.

2008-12-22 21:13:31
~ZDROWA KOBIETKA C.D (3.)

ło piec szczesc roznych metod - w tym takie ''nie do przeskoczenia'' oraz takie ''dla konkretnych grup ludzi". Dla niektorych to ostatnia szansa, ponieważ nadwaga powiedzmy 50kg nie jest już bagatelką, załąpującą się na dietkę i wiecej sportu. Niestety. Inni - naprawdę mozna lepiej jesc, mniej jesc (male zdrowsze porscje, czesciej), wiecej sie ruszac. Sprawdzic swoją wątrobę. Itd itd itd. To generalnie nie moj problem bo mam ok figurę, ale... poprostu jestem z Wami Grubi!

2008-12-22 21:08:49
~ZDROWA KOBIETKA C.D (2.)

...ich wiele. Naprawde nie ma sensu szukac durnych wymowek: "mam mezczyzne ktory kocha mnie taką jaka jestem", albo "niektorzy maja gorzej" lub tez "i tak nic nie proadzę". BZDURY!!! Naprawd ę wypada zadbac o własne cialo. Pomniejszanie zoladka - kiedys od grubej kolezanki uslyszalam, ze bez sensu, bo zaklada sie opaske i jak ktos lubi pojesc to "zmixuje"sobie zarcie w formie papki i jazda - kalorii tyle samo. OTOZ BLAD! Pomniejszanie zoladka to oko

2008-12-22 21:04:18
~ZDROWA KOBIETKA

APEL!!! ZACZNIJCIE O SIEBIE DBAC!!! Dobry wyglad to dobre samopoczucie!!! Szczupła (nie mylić z wychudzona!!!) sylwetka to zdrowie, to sprawne serce, to brak żylaków i rozstępów... Warto wziac się za siebie! Dla bardzo otyłych - ktorzy juz nie poradzą sobie sami, i dieta plus ruch nie wystarczą = warto przemyslec skalpel,nie nalezy się tego bać. Warto jednak podejsc do sprawy z rozmysłem i trzezwym umyslem- b.dobrze wglebic się w temat i znalesc idealne rozwiązanie gdyz jest ic

2008-12-22 20:49:39
~Zniesmaczona

Na Wyspach nawet woda ma kalorie. Wystarczy popatrzeć na moją szwagierkę, gruba jest jak wieprz tuczony przemysłowo odkąd tam mieszka i to nie jak osoba z nadwagą, albo nawet otyła, ale z jakimś normalnym rozkładem tłuszczyku na ciele, tylko wygląda jak jakieś zmutowane monstrum. Co dziwniejsze ona twierdzi, że jest laską jak na tamtejsze warunki...

2008-12-22 18:56:30
~juras 57

myślę że jest to problem nie tylko Anglików,ale i nasz ,spójrzmy na nasze ulice.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!