wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Cynamon może zapobiegać rakowi jelita grubego

123RF
16.06.2015

PAP

Aldehyd, który nadaje cynamonowi charakterystyczny zapach, pomaga komórkom myszy bronić się przed rakiem jelita grubego - poinformowali naukowcy z Uniwersytetu Arizony (USA). Ich wnioski publikuje serwis EurekAlert.

Podczas badań prowadzonych na myszach, stanowiących model rozwoju raka jelita grubego, naukowcy zaobserwowali, że aldehyd cynamonowy dodawany do pożywienia gryzoni pomagał ich komórkom pozbywać się toksyn, zwiększał ich potencjał regeneracyjny oraz chronił je przed kancerogenami.- Te wyniki mają istotne znaczenie. Rak jelita grubego jest agresywnym nowotworem i nie daje dobrych rokowań, dlatego istnieje pilna potrzeba opracowania skuteczniejszych metod zapobiegania i leczenia tej choroby - mówi współautorka badań dr Donna Zhang.

Kolejnym krokiem naukowców będzie sprawdzenie, czy samo spożywanie cynamonu (w odróżnieniu od wyizolowanego aldehydu) zapobiega nowotworowi w podobny sposób.

Cynamon jest trzecią najczęściej konsumowaną przyprawą na świecie, a jego stosowanie jest bezpieczne, dlatego badacze liczą na to, że wkrótce analogiczne badania przeprowadzone zostaną wśród ludzi.(PAP)

koc/ agt/

REKOMENDACJA
2016-12-30 00:31:11
~Małgorzata

Cynamon jest świetny na oczyszczenie układu moczowego i nerki (przetestowałam). @Grażyna ja też biorę profilaktycznie, antynowotworowo kapsułki z habanero i pierzgą, podejrzewam, że te same, bo też wzięłam je z uwagi na skład.

2016-12-05 00:29:50
~Grażyna

Oczywiście, że cynamon jako dodatek do ciast i deserów (czyli raz na jakiś czas kilka szczypt) nic nie zdziała, aby mógł pomóc trzeba spożywać określoną ilość dziennie. Podobnie jest z kapsaicyną, ale w przypadku takich przypraw trudno jest spożyć odpowiednią leczniczą dawkę, dlatego warto szukać tych substancji w kapsułkach, tylko zwracać ogromną uwagę na skład, aby nie było w nim żadnych wypełniaczy, antyzbrylaczy itd. Ja biorę kapsułki z habanero i pierzgą pszc

2016-08-31 14:21:48
~barbara

No nie wiem, czy takie przyprawy pomogą na raka. Moim zdaniem tylko podrażniają. Na jelita i ściany żołądka dobry jest płyn ventrol z olejem lnianym i rokitnikiem.

2016-02-12 19:13:44
~dieta-4u

Cynamon, kurkuma, kapsaicyna zawarta w papryce i wiele innych przypraw wykazuje działanie przeciwzapalne, a co za tym idzie przeciwnowotworowe. Z pewnością jeszcze nie poznaliśmy całego zakresu ich działania, ale z pewnością warto je dodawać do potraw. Poprawiając smak pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie.

2015-10-14 19:32:57
~Miro

Cynamon nie jest jedyną przyprawą która jest w stanie zapobiec nowotworowi , doskonale do tego nadaje się również kurkuma i ma nawet szersze zastosowanie . Jedynym problemem jest to że nie chce się przyswajać , nawet suplementy , te wszystkie curcuminy complex/now i tym podobno nie są warte złamanego grosza a mimo to i tak są sprzedawane jak gorące bułeczki ...

2015-08-02 23:19:13
~ann

polecam dla zdrowia cynamon ekologiczny. można taki dostać na bio-kraina.pl

2015-08-01 11:16:29
~kasia

Trzeba dobrać odpowiednią dietę,trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne i ulubione posiłki a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej, a wagę utrzymuję do tej pory idealnafigura24.pl. Ciesze się że teraz lepiej się czuję i mam mnóstwo energii do życia:)

2015-06-25 14:18:18
~Adam

okazuje się że przewlekłe stany zapalne mogą powodować raka. Ale nie tylko! przyczyniają się również do tego wolne rodniki, a skąd się biorą? poczytajcie interesujący artykuł http://www.dihydroquercetin.pl/2014 /12/nowotwor-jelit-taksyfolina/

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.