wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Cukru jemy dwa razy za dużo

Shutterstock
17.07.2015

PAP

Brytyjscy naukowcy chcą zmniejszenia zalecanego dziennego spożycia cukru o połowę – informuje serwis “BBC News/Health”.

Zdaniem ekspertów od żywienia nie więcej niż 5 proc. przyjmowanych dziennie kalorii powinno pochodzić z dodawanego do żywności cukru. To równowartość mniej więcej siedmiu łyżeczek od herbaty. Tymczasem większość ludzi spożywa co najmniej dwa razy więcej cukru. Na przykład puszka napoju gazowanego zawiera około dziewięciu łyżeczek cukru (36 gramów). Dużo jest go także w słodyczach, wyrobach cukierniczych, słodzonych płatkach śniadaniowych czy sokach owocowych. Najwięcej cukru spożywają nastolatki.Scientific Advisory Committe on Nutrition (SACN) który doradza brytyjskim agencjom rządowym, chce obniżenia o połowę zalecanego spożycia cukru, aby zmniejszyć zagrożenie otyłością i poprawić stan uzębienia. Brytyjski rząd zamierza zaakceptować te zalecenia i wykorzystać je do opracowania narodowej strategii zapobiegania otyłości wśród dzieci.

- Dowody są alarmujące - zbyt dużo cukru szkodzi zdrowiu i wszyscy powinniśmy ograniczyć jego spożycie – powiedział BBC prof. Ian Macdonald, przewodniczący grupy roboczej komitetu. - Dzięki ograniczeniu spożycia cukrów i większemu spożyciu błonnika wszyscy będziemy mieli szansę na zdrowsze i dłuższe życie - dodał.(PAP)

pmw/ krf

 

W jakich produktach kryje się cukier?

 

 

REKOMENDACJA
2017-06-27 23:29:53
~Reika

Też jadłam zdecydowanie za dużo cukru, ale od jakiegoś czasu staram się oczyszczać organizm. Trzy razy dziennie piję herbatę z Big-Active, 4xSuperSlim, która pomaga oczyszczać organizm z toksyn. A może przy okazji trochę uda mi się też zrzucić.

2017-06-01 08:34:30
~Lena1224

Dziewczyny jeśli chcecie mieć super figurę to ze szczerego serca polecam tego Pana – www.igortreneronline.pl Ułożył mi chyba najlepszy plan jaki kiedykolwiek przerabiałam. Mam na myśli dietę, trening i suplementację(bo to też istotne). Co mi dał? Przez wiele lat borykałam się z dużą nadwagą i czułam fatalnie, żyć mi się odechciewało – tyle miałam kompleksów. Ale spróbowałam ostatni raz coś zmienić i ten Pan spadł mi jak z nieba. Efekty były w mgnieniu oka!

2017-03-31 15:25:10
~Irenka

Oj tak. Coraz więcej i zdecydowanie za dużo. Polecam poczytać o diecie ketogennej. Warto. Nie jest polecana tylko sportowcom ale tez ludziom chorym na raka!

2017-02-27 21:22:57
~Iza

Wszyscy mówią, że cukier to biała śmierć. I otyłość, i cukrzyca a teraz nowotowry. Czytałam, że komórki rakowe odżywają się cukrem. Dlatego dieta ketogenna jest taka polecan w okresie choroby nowtoworwej.

2017-02-07 12:01:59
~arek43

A zbyt dużo cukru, to otyłość, a otyłość to u faceta często problemy z erekcją. Ja dlatego dbam o siebie i i do swojej diety dołączyłem suplement Permen King. Jego składniki i podwójna dawka l-argininy bardzo pozytywnie wpływają na męskie libido.

2016-11-12 23:04:39
~Irmina

Ja czytałam, że komórki rakowe żywią się cukrem. Są nawet specjalne diety, które eliminują cukry z diety. I to się sprawdza przy nowotworach. Bo zdrowe komórki mogą czerpać energię z innych składników a komórki rakowe tylko z cukru. Poczytajcie o diecie oleoketo i ketogennej.

2016-07-29 10:31:41
~figazmakiem

Mam chrom z oleofarmu i sprawdza się rewelacyjnie. Czytałam że dobrze sobie wyregulować poziom cukru ale podchodziłam do tego sceptycznie. Po tym chromie w ogóle nie mnie nie ciągnie na słodycze. Super :)

2016-06-25 08:26:41
~mania

Foreverslim były pierwszymi tabletkami jaki zaczęłam stosować i okazał się on od razu skuteczny, więc jestem jak najbardziej za, natomiast ciężko odnosić mi się do innych suplementów bo nie miałam z nimi styczności

2016-06-18 12:40:42
~renia

Ja tam nie mam wiele do powiedzenia w temacie Foreverslimu oprócz tego że działają i to w dośc zdecydowany ale nie gwałtowny sposób.Dzięki nim schudłam i to się liczy najbardziej.

2016-06-14 14:37:03
~wanilia

Jedyne tabletki które rzeczywiście przynoszą jakikolwiek efekty to właśnie Foreverslim.I możecie wypisywać głupoty ja swojego pozytywnego zdania na temat tych tabletek nie zmienię.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.