wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Aktualności

Rząd brytyjski przeciw pladze otyłości

02.01.2009
Brytyjski rząd oficjalnie zainaugurował w piątek akcję, promującą zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, by przeciwdziałać społecznemu i zdrowotnemu problemowi otyłości.

 

Drugim celem akcji jest skłonienie producentów żywności do redukcji niezdrowych składników.

Wysoki przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia Ben Bradshaw powiedział w radiu BBC4, że rząd nie zawaha się przed uchwaleniem odpowiednich przepisów prawnych, jeśli producenci żywności z własnej inicjatywy nie wprowadzą zdrowszych produktów.

"Jeśli obecna akcja zaplanowana na trzy lata nie przyniesie wyników, to nie wykluczamy przyjęcia w przyszłości regulacji prawnej" - podkreślił minister.

Z danych statystycznych wynika, iż 90 proc. dzieci będzie otyłych do 2050 roku, o ile już teraz nie podejmie się żadnych działań. Wczesna otyłość naraża je na zachorowanie na serce, raka i cukrzycę typu 2.

Utrzymanie obecnego trendu narastania zjawiska otyłości pociąga za sobą rosnące koszty dla publicznej służby zdrowia (NHS). W 2050 roku wydatki na leczenie chorób będących następstwem otyłości mogą sięgnąć 50 mld funtów, co stanowi połowę obecnego rocznego budżetu NHS.

W ramach akcji uruchomiona została specjalna gorąca linia, umożliwiająca uzyskanie porad żywieniowych przez telefon, stworzono internetowe strony oraz podjęto kampanię reklamową w telewizji uwypuklającą kontrast między aktywnym fizycznie życiem dzieci i rodzin w przeszłości, a obecnym, stojącym pod znakiem gier komputerowych, telewizji i mikrofalówki. (PAP)

źróło: PAP asw/ yy/

fot.www.jiunlimited.com

REKOMENDACJA
2009-01-04 21:02:50
~refleksyjna

Stajemy się ofiarami naszej własnej chciwości i pazerności.Wyprodukowac szybko, dużo, zgarnąć kasę; a zdrowie?-co kogo obchodzi zdrowie zwykłych konsumentów (wartości kaloryczne produktów się zaniza, "poprawiacze i wzmacniacze i polepszacze" mają uatrakcyjnić wątpliwą wartośc produktów).....

2009-01-04 20:50:49
~vive la France

Hehehe grubasy te Angole zupełnie jak Amerykany a Angielki paskudne rude fuuuu pozdro dla wyspiarzy z kraju w ktorym zyja najszczuplejsi ludzie wsrod europejczykow

2009-01-04 20:40:49
~kawusia

to efekt jadania w restauracjach. W domowym obiedzie najwyżej sól, pieprz i zioła są przyprawą, a tam, licho wie ile sztuczności się dodaje i z czego się gotuje.

2009-01-04 20:39:41
~ana

do oli: tylko zważ na to, że niektórzy są otyli genetycznie, i co im na to poradzisz??

2009-01-04 20:35:10
~samara

witam mieszkam w Londynie i nie zauważyłam ze ludzie mieszkający tam są otyli .Zdaje mi się ,że właśnie prowadza zdrowy tryb życia biegają chodzą na siłownię .Ale w sumie cos w tym ich jedzeniu jest ja przytyłam tam o 2 kg:(

2009-01-04 20:21:31
~ola

zacznijcie sie odchudzać kobiety burdel marki i nie tylko wszystkie gribasy nogi nie wytrzymają cieżaru i grozi wam wózek inwalidzkii i skończcie przedrzeniać

2009-01-04 20:10:00
~Monika

się tkanki tłuszczowej. Zacznijcie sprawdzać co spożywacie! Np. glutaminian sodu, co powoduje otyłość, a teraz praktycznie jest w każdej przyprawie, zupie, i innych produktach!

2009-01-04 20:08:14
~Monika

Moim zdaniem to tylko i wyłącznie wina jedzenia! Niestety ale jedzenie zarówno w USA jak i krajach starej Unii, bazują tylko i wyłącznie na sztucznie przetworzonym jedzeniu, gdzie dodawane są szkodliwe dla zdrowia składniki. Do tej pory nikt na to nie zwracał uwagi ale gdy problem narasta wreszcie to ktoś zauważył. Co jest zabawniejsze w Polsce zaczyna dziać się to samo w coraz większej ilości produktów znajdujemy szkodliwe składniki, które powodują gromadzeniu i odkładaniu

2009-01-04 19:25:40
~Alicja

Gdyby siłownia , aerobic itd. były tańsze to na pewno skorzystałabym.

2009-01-04 19:18:04
~ZABCIA

Brytyjczycy mowia o polakach ze tylko sie nadaja do prasowania i prostytucji,ale ja nie sadze ze polacy tak robia jak opisuja nas anglicy.Ale ja sadze ze Anglicy co GRUBE ŚWINIE I WIEPRZE.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.