wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Rak prostaty to nie wyrok

26.02.2009
Rak prostaty wciąż uchodzi za chorobę wstydliwą, mężczyźni nie chcą rozmawiać z lekarzem o jego objawach - stwierdzili specjaliści na konferencji, rozpoczynającej ogólnopolski program edukacyjny "Rak to nie wyrok".

Program "Rak to nie wyrok" dla pacjentów z rakiem prostaty i ich bliskich ma promować profilaktykę tej choroby i wiedzę na jej temat. Zainaugurowanej w środę w województwie mazowieckim akcji patronuje marszałek Adam Struzik.

"W Polsce wciąż za mało mówimy o nowotworach urologicznych i zbyt często lekceważymy pierwsze ich objawy" - mówił w środę na konferencji prasowej Szymon Chrostowski, prezes fundacji "Wygrajmy Zdrowie", który sam chorował na nowotwór.

"Zgłoszenie się do urologa świadczy o odwadze. To zwycięstwo" - zachęcał Tadeusz Włodarczyk, prezes Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator" im. profesora Tadeusza Koszarowskiego

Rak gruczołu krokowego (prostaty) to złośliwa odmiana nowotworu, która jest trzecią co do częstości przyczyną zgonów mężczyzn z powodu nowotworu (po raku płuca oraz żołądka). Jak mówił dr Michał Szymański z Centrum Onkologii, w Polsce co roku odnotowuje się około 7000 zachorowań, a liczba ta stale rośnie.

1 2
REKOMENDACJA
2009-03-01 06:00:56
~antoni

lekarze tylko zwlekają a nie leczą długo czekam na badanie.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.