wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Raport: Zdrowy tryb życia
Zdrowie & Fitness
Premie za zdrowy styl życia
Zdrowie & Fitness

Aktualności

Raport: Zdrowy tryb życia

27.02.2009

Niezdrowe odżywianie i brak aktywności fizycznej ponoszą winę za ponad jedną trzecią chorób nowotworowych - wynika z raportu Światowej Fundacji Badań nad Rakiem (World Cancer Research Fund - WCRF)."Przyczyną ponad 30 proc. nowotworów jest palenie, a kolejnych 30 proc. nieprawidłowe odżywianie i brak aktywności fizycznej" - mówi prof. Michael Marmot, który kierował zespołem przygotowującym raport.

Wnioski przedstawione w raporcie są ściśle związane z 10 zaleceniami dotyczącymi zmniejszania ryzyka zachorowania na raka, które zostały opublikowane przez WCRF w listopadzie ubiegłego roku.

Według naukowców ryzyko zachorowania na raka zmniejsza się m.in. gdy nasz współczynnik masy ciała utrzymuje się w granicach 21-23, poświęcamy od 30 do 60 minut dziennie na ćwiczenia lub chociażby szybki spacer oraz jemy pięć porcji warzyw i owoców dziennie.

Negatywny wpływ ma stosowanie suplementów diety (za wyjątkiem kwasu foliowego w przypadku kobiet ciężarnych) oraz spożywanie ponad 500 gramów czerwonego i przetworzonego mięsa tygodniowo.

1 2
REKOMENDACJA
2015-06-23 17:13:14
~chłopiec

też tak mam. kupiłem rower na http://www.cyklotur.com/rowery/trek kingowe/p,rower-trekking-m-2-0-r-cz arny-unity,467584.html i życie stało się jakieś lepsze...

2015-05-19 15:52:14
~ishez

zdrowy tryb życia to jazda na dwóch kółkach!!!! odkąd kupiłam http://www.centrumrowerowe.pl/rower y/crossowe/p,rower-orkan-3-0-m-nieb ieski-romet,439115.html nie wyobrażam sobie innej frajdy :)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.