wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Jak chorują jajniki?
Zdrowie & Fitness
Nie ignoruj torbieli na jajnikach
Zdrowie & Fitness

Aktualności

Otyłość utrudnia zajście w ciążę

04.03.2009
Otyłość powoduje w jajnikach zmiany szkodliwe dla komórek jajowych i utrudniające zajście w ciążę - informują naukowcy z Australii na łamach pisma "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism".

Z obserwacji wynika, że otyłe kobiety mają większe trudności z zajściem w ciążę, nawet jeśli są młode i mają regularne cykle miesięczne.

Poszukując przyczyn tych problemów australijscy naukowcy z Uniwersytetu w Adelajdzie przebadali 96 kobiet, które zgłosiły się po pomoc do prywatnej kliniki zajmującej się leczeniem bezpłodności. Dla każdej pacjentki obliczono wskaźnik masy ciała (BMI) i na tej podstawie przypisano ją do jednej z trzech grup: o prawidłowej masie ciała, z nadwagą lub otyłością.

Badacze zmierzyli też poziom hormonów oraz produktów przemiany materii w płynie, który wypełnia pęcherzyki jajowe zawierające jajo. Ten tzw. płyn pęcherzykowy pobrano w trakcie procedury zbierania komórek jajowych do zapłodnienia in vitro.

Jak wyjaśniają autorzy pracy, cechy komórek jajowych są uzależnione od warunków środowiska panujących w jajniku, a płyn pęcherzykowy stanowi najbliższe otoczenie jaja, będąc dla niego m.in. źródłem składników odżywczych.

1 2
Tagi: otyłośćjajnikiciąża
REKOMENDACJA
2016-02-06 18:29:43
~loli

Hahaha Znam rodzinę, kompletna patologia- baba waży chyba ze 130kg i ma 9 dzieci.

2009-03-09 07:20:58
~przec.

g...no prawda,moja szwagierka gruba jak s.....nia i ma szescioro dzieci

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.