wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Szokujące leczenie raka

06.03.2009

Za pomocą impulsów wysokiego napięcia podobnych do stosowanych w policyjnych paralizatorach da się niszczyć komórki nowotworowe, a rozwój tej technologii może prowadzić do postępu w obu zastosowaniach - informuje "New Scientist".

Od lat stosuje się impulsy prądu o wysokim napięciu trwające przez tysięczne części sekundy (mikrosekundy), aby robić prowizoryczne dziurki w błonach otaczających komórki, a następnie wprowadzać do nich leki lub geny. Jednak krótsze impulsy trwające miliardowe części sekundy (nanosekundy) działają na poszczególne organelle we wnętrzu komórki, na przykład jej jądro.

Z niejasnych jak dotąd przyczyn, może to prowadzić do uruchomienia procesu samozniszczenia - apoptozy, co byłoby dobrym sposobem leczenia nowotworów. Jednocześnie nanosekundowe impulsy lepiej niż impulsy z obecnie stosowanych paralizatorów nadawałyby się do obezwładniania przez policje agresywnie zachowujących się osób.

Badaniami nad tym zagadnieniem zajmuje się miedzy innymi zespół Franka Reidy z University of Norfolk w Virginii, sponsorowanego przez Pentagon.

Jak się okazało, jeśli zamiast stosowanych we współczesnych policyjnych paralizatorach - taserach - impulsów mikrosekundowych zastosować impulsy nanosekundowe (trwające około 60 nanosekund), to porażenie mięśni trwa dłużej. Zakłóceniu ulega bowiem działanie błon komórkowych komórek nerwowych, które przekazują sygnały do mięśni. Jak sugerują badania laboratoryjne, porażenie może trwać nawet 15 minut, podczas gdy w przypadku konwencjonalnego tasera jest znacznie krótsze. (PAP)

źródło: PAP pmw/ yy/

fot.Jupiterimages

REKOMENDACJA
2009-03-08 14:32:50
~Normalny

Praponuje wszystkim rakowcom wyjazd do KANADY tam uzdrawiaja za darmo juz na LOTNISKU!

2009-03-06 13:06:43
~Doktor Kueen

Skuteczne lekarstwo na raka jest znane od lat 20-ty XX w, niestety przemysł farmaceutyczny oraz będący z nim w zmowie "lekarze" blokują naturalne i zdrowe terapie. Zainteresowanym proponuję obejrzeć na YouTube film "Cud Terapii Gersona" z polskimi napisami, lub po prostu zainteresować się samą terapią.

2009-03-06 11:23:55
~lolek

No to teraz trzeba bedzie jezdzic na leczenie na komisariat, a nie do szpitala, chyba?

2009-03-06 11:20:43
~zcv

Git, teraz my wyleczyć się z raka wystarczy trochę nabroić. Przyjdzie pies, paraliźnie i po sprawie. :)

2009-03-06 11:19:46
~nemo

Tak jak twierdził Tesla .Kluczem do wszechświata jest częstotliwość.

2009-03-06 10:54:16
~Mirka

A mozewsz dac mi linka o tym leczeniu raka na yuotube? nie ma tego komunikatora wiec nie wim jak szukac Dziekuje to dla mnie wazne..bo jestem w grupie ryzyka POZDRAWIAM:)

2009-03-06 10:19:09
~yogi

proponuję poczytać o kuracji witaminowej , bezpiecznej i taniej a zarazem skutecznej. szukaj na youtube "jedzenie ma znaczenie" w wersji polskiej , jest tam 8 odcinków kilkuminutowych filmów.Lekarstwo na raka istnieje tylko firmy farmaceutyczne blokują dostęp do tej wiedzy.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.