wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Wyróżnienia za promocję zdrowia w Polsce

18.03.2009
Małżonka prezydenta Maria Kaczyńska oraz pośmiertnie prof. Zbigniew Religa znaleźli się wśród odznaczonych orderem Ambasadora Rozwoju Profilaktyki Zdrowia w Polsce 2009. Wyróżnienia wręczono we wtorek na Zamku Królewskim.

Ordery Ambasadora Rozwoju Profilaktyki Zdrowia w Polsce to honorowe odznaczenia przyznawane od pięciu lat przez fundację Akademia Zdrowia i Urody oraz Stałe Przedstawicielstwo ONZ w Polsce. Otrzymują je osoby i organizacje, których działalność przyczynia się do poprawy zdrowia Polaków.

Maria Kaczyńska została wyróżniona "za zaangażowanie na rzecz profilaktyki onkologicznej, poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce oraz za działalność na rzecz zapobiegania krzywdzeniu i wykorzystywaniu dzieci, a także za zaangażowanie w problemy ochrony środowiska".

"Nie wiem, czy zasłużyłam na tak wielkie wyróżnienie. Wydaje mi się, że ludzie muszą sobie pomagać, to jest naturalne" - powiedziała Pierwsza Dama, odbierając order.

Order przyznano także zmarłemu 8 marca prof. Zbigniewowi Relidzie. "Profesor dowiedział się wcześniej o odznaczeniu i bardzo się ucieszył. Choć nie może być z nami, na pewno towarzyszy nam duchem. Był dobrym człowiekiem, wszystko robił z sercem" - powiedziała prezes fundacji Akademia Zdrowia i Urody Bogusława Witer.

1 2
REKOMENDACJA
2009-03-18 11:40:10
~mama Edzia

Gratulacje!!! Ale czy ktoś pamięta o Jurku Owsiaku?! Nie ujmując nic prof. Relidze, ani Pani Prezydentowej, ale według mnie on robi i zrobił najwięcej dla służby zdrowia w Polsce.

2009-03-18 11:02:01
~sama prawda

Rozwój profilaktyki-nie dodawać świństw do jedzenia.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.