wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

KOBIETA!!!:)
Pytamy.pl
Kobieta
Pytamy.pl

Aktualności

Gen otyłości może zmniejszać płodność

18.03.2009
Kobiety, które odziedziczyły po rodzicach gen zwiększający ryzyko otyłości mają też częściej problemy z płodnością, związane z zespołem policystycznych jajników.

Połowa białych mieszkanek Europy ma odmianę genu FTO, która sprzyja otyłości. Naukowcy z Oxfordu oraz Imperial College w Londynie sądzą, że ten sam gen może mieć także powodować zespół policystycznych jajników. Dr Tom Barber przeanalizował genotypy 463 pacjentek z zespołem policystycznych jajników oraz 1336 innych kobiet. Okazało się, że zmutowany FTO dużo częściej występuje u pacjentek z zespołem policystycznych jajników.

Zespół policystycznych jajników to złożone schorzenie występujące u kobiet w wieku rozrodczym. Jajniki są powiększone, z licznymi torbielami, zwykle - choć nie zawsze - pojawia się otyłość, trądzik, męski typ owłosienia (hirsutyzm), zanika miesiączka. Często występuje cukrzyca lub nadciśnienie i choroby serca. Zwykle pomaga terapia hormonalna albo wycięcie fragmentów jajników, ale czasem choroba nie jest rozpoznawana.(PAP)

źródło: PAP pmw/ yy/

fot. Jupiterimages

REKOMENDACJA
2015-12-05 18:21:24
~Lisia

A mi ForeverSlim pomógł, może nie było ta nazasadzie jak można przeczytać nascie kilogramów w miesiąc, ale ogólnie w 60 dni waga spadła prawie o 9kg. Nie mniej uważam, że nie ma cudów. Do takiego suplementu musimy też zbilansować swoją dietę. Jeżeli uważacie, że weźmiecie cud tabletke i do tego litry Coli, po 2 kg frytek i 20 zestawów Maca to na efekty bym nie liczyła

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.