wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Premie za zdrowy styl życia

20.03.2009
Ludzie powinni dostawać premie za zdrowy styl życia - twierdzi doradzający brytyjskiemu rządowi prof. Julian Le Grand.

Prof. Le Grand, przewodniczący organizacji Health England jest zdania, że specjalne vouchery - które można by wymieniać na przykład na żywność czy wykorzystać do opłacenia sali gimnastycznej - mogą zmniejszyć problemy związane z paleniem, piciem alkoholu oraz otyłością.

Takie inicjatywy pojawiły się już na szczeblu lokalnym, ale brytyjski rząd ma wątpliwości, czy są skuteczne. Na przykład w Dundee palacze za każdy tydzień bez papierosa otrzymują bon o wartości 12,5 funta do zrealizowania w sklepie spożywczym (nie mogą jednak kupować alkoholu ani papierosów). W Birmingham za zdrowy tryb życia można dostać punkty - do wykorzystania podczas zakupów lub przy wstępie na imprezę sportową.

Jak wykazały badania naukowców z Newcastle University, ludzie o 60 procent chętniej podejmują bardziej intensywne ćwiczenia, jeśli im za to zapłacić.(PAP)

źródło: PAP pmw/ yy/

REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.