wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Znaleziono gen predyspozycji do raka płuc

16.04.2009
Gen związany z rodzinnymi predyspozycjami do raka płuc znaleźli naukowcy z USA - informuje pismo "Clinical Cancer Research".

Autorzy pracy liczą, że ich odkrycie pozwoli w przyszłości identyfikować pacjentów szczególnie narażonych na raka płuc, uważanego ciągle za największego zabójcę wśród chorób nowotworowych.

Choć palenie papierosów zostało uznane za główną przyczynę tego nowotworu, to naukowcy zdają sobie sprawę, że niektóre osoby mają do niego silne genetyczne predyspozycje.

Naukowcy z University of Cincinnati we współpracy z badaczami z innych ośrodków naukowych USA analizowali materiał genetyczny pobierany od członków licznych wielopokoleniowych rodzin, w których pięć lub więcej osób zachorowało na raka płuc.

Dzięki temu udało im się ustalić, że gen RGS17 jest związany z rodzinnym ryzykiem zachorowania na ten nowotwór.

1 2
REKOMENDACJA
2009-04-19 19:42:05
~mi

wujtol, przepraszam cię ale zanim wyślesz przeczytaj co napisałeś, weź słownik i popraw błędy, oczywiście to nie zmienia wartości informacji ale obraża nas jako czytelników a i tobie się przyda, szanujmy polski język

2009-04-19 14:31:37
~san

A znajomy miał jakieś urządzenie wszczepione/z tyłu na plecach/ w związku z chorobą serca i po kilku latach zrobił się guz na plecach. Stwierdzono raka płuc. Boję się co czipy spowodują.

2009-04-19 12:08:56
~Adam

rzucamy palenie na wiosne, ja nie palę juz 3 tygodnie a paliłem 15 lat, pomaga mi w rzuceniu nalogu fajna przekąska o nazwie wildwestjerky, to kawalki pysznej /ma az 50% białka/niskokalorycznej/tylko64 kalorie/ suszonej wołowiny, dostepne w dobrych skleplepach, na allegro i jest juz tez sklep internetowy

2009-04-16 19:20:44
~CCC

JEŚLI KTOŚ MA GENETYCZNE PREDYSPOZYCJE TO BĘDZIE BARDZIEJ ZMOBILIZOWANY DO RZUCENIA TEGO SMRODLIWEGO NAŁOGU KTÓRY ZABIJA TYSIĄCE LUDZI W POLSCE I NA ŚWIECIE///////KASZEL PIERWSZYM OBJAWEM DLA PALACZA ŻE COŚ JEST NIE TAK Z PŁUCAMI //// /W MOJEJ RODZINIE JUŻ DWIE OSOBY ZMARŁY NA RAKA PŁUC WIĘC GONIĘ MOJĄ MATKĘ ABY RZUCIŁA PALENIE PONIEWAŻ ZACZYNA KASZLEĆ A TO MI SIĘ BARDZO NIE PODOBA ///

2009-04-16 19:15:40
~Sosnowski

Wczoraj ta sama fotografia posłużyła dla sosny, która rosła w płucach

2009-04-16 19:00:05
~Szuszpendisz

hahahahah a zdjecie jak zdjecie z tego artykulu o wyrastajacym drzewku w plucach !!!!!!!

2009-04-16 18:40:31
~wujtol

Bardzo Pozytywan wiadomosc dal potecialnych zagrorzonych genetycznie morze bedzie nadzieja wyprzedzic smjerc

2009-04-16 18:38:10
~pani

Na raka umierają kilkuletnie dzieci, które nawet nie wiedzą, co to papieros. Mój pradziadek zmarł w wieku 84 lat, a palił od 10-tego roku życia. Nie miał raka. Mój drugi pradziadek to samo. Dziadek ze strony mamy zaczął palić w wieku 7 lat, zginął w wypadku w wieku 64 lat. Nigdy nie miał raka, zawału ani impotencji. Dziadek od strony ojca ma 84 lata, pali, a kondycję ma lepszą niż niejeden 40-latek. Dziadkowie moich koleżanek też są po 80-tce, palą, żyją i są zdrowi.

2009-04-16 18:24:15
~mami

Czyli , palenie to samo zdrowie , i już żadna firma tytoniowa nie zapłaci za chorobę nowotworową palaczowi !!!!!!! A wszystkie napisy siejące postrach na opakowaniu papierosów niebawem znikną .......

2009-04-16 18:14:51
~smakosz dymka

A juz chcialem rzucic palenie.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!