wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Aktualności

Przy depresji rośnie brzuszek

04.05.2009
Depresja ma związek z odkładaniem się tkanki tłuszczowej na brzuchu - informuje pismo "Psychosomatic Medicine". Zdaniem autorów pracy, może to tłumaczyć obserwowany we wcześniejszych badaniach związek między depresją a ryzykiem chorób serca.

 

Wiadomo bowiem, że otyłość typu brzusznego, która wiąże się otłuszczeniem narządów w jamie brzusznej jest czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego oraz cukrzycy typu II.

Naukowcy z Rush University w Chicago (stan Illinois) wskazują, że przeprowadzili badania wśród 409 kobiet w średnim wieku, z czego połowa była rasy białej, a połowa czarnej. Objawy depresji oceniano przy pomocy standardowego testu, a grubość tkanki tłuszczowej na brzuchu zmierzono przy pomocy tomografii komputerowej. Jak zaznaczają badacze, do oceny otyłości brzusznej stosuje się często pomiary objętości talii, ale jest to wskaźnik niedokładny ponieważ dotyczy tłuszczu położonego pod skórą, a nie uwzględnia tłuszczu wokół narządów wewnętrznych.

Okazało się, że występowanie depresji było silnie związane z odkładaniem się tkanki tłuszczowej w okolicy brzusznej, zwłaszcza u kobiet z nadwagą i otyłych.

1 2
REKOMENDACJA
2009-05-05 09:59:15
~andrea

nie prawda!!! ja schudłam i to znacznie w ciągu 3 tyg.

2009-05-05 09:57:29
~dismos

I snów tysiące dolarów wylądowały w błocie. Za połowę mniejsze środki można łatwo dowieść, że otyłość brzuszna jest jedną z bezpośrednich przyczyn depresji.

2009-05-05 09:57:18
~KOTA

Ja miałam depresję, leczyłam sie około roku. Przez to depresje sporo schydlam bo prawie az 10 kg jakos nie pasuje mi opinia ze sie tyje przy depresji... ja ciagle tylko tracilam na wadze... Ale tera juz wróciłan do swojej wagi, depresja zaleczona i jest ok ok :D

2009-05-05 09:43:04
~M

Ja też uważam, że bzdura. Ja się rozwodziłam to schudłam 15 kilo. Teraz już nie mam stresów i przytyłam 10!!! U większości stres powoduje chudnięcie i to jest prawda

2009-05-05 08:54:07
~M27

Wierutne bzdury! Znałam młodą kobietę, która długo chorowała na depresję, a po wyleczeniu pozostała szczupła, jak przed chorobą! Nikt mi nie wmówi, że depresja i tusza mają ze sobą coś wspólnego! Nie trzeba się obżerac, to i nie będzie się grubym!

2009-05-05 08:51:21
~jan

cd. wierutna bzdura - choroba powoduje spadek wagi w większości!!!i to znaczny.Odkładanie się tkanki może być tylko spowodowane zmianą trybu życia- osoby w depresji mniej wychodzą, mniej ruchu , więcej snu, niektóre dostarczają serotoninę w postaci ciast , czekolad- stąd tylko może być tkanka tłuszczowa (i leki, chociaż większość też odchudza).Głupie badania i bezpodstawne

2009-05-05 08:44:49
~jan

@MIchał, a czy na pewno masz depresję?bardziej nerwicę wegetatywną, chociaż ..bóle brzucha , ścisk , zapewne ostre kłucia "na środku" , wzdęcia i gazy mogą sugerować reflux- robiłeś badania na to?może to być też wątroba, bardzo możliwe że żołądek- nerwy - kwasy , wrzody.weź ranigast - zobaczysz czy pomoże, jak nie to małą tabletkę hydroxizinum 10mg , nawet połowę tego.Żaden tłuszcz nie powoduje takich objawów!A co do związku depresji z tyciem- wierutna

2009-05-05 08:31:02
~gosia

zgadzam się, nerwice depresje i leki z tym związane wpływaja na wzrost wagi, do 30 roku walczyłam z niedowagą a od trzech lat walczę z oponą na brzuchu i lekką nadwagą, strzeżcie się mianseriny

2009-05-05 08:28:57
~mad

Chyba prawda. Z cięzkiej depresji wyszłem, nawet dali mi na 2 lata rentę. Minęło. A jak zobaczyłem ostatnio siebie na filmie w ruchu, sylwetke, brzuch, pośladki, uda ,twarz, to nie mogłem uwierzyć, że aż tak źle z otyłością. Zwłaszcza brzuch.

2009-05-05 08:17:32
~puszysta

Ja zgadzam się z tym zupełnie.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!