wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Słodka i tłusta kawa przyczyną raka?

28.07.2009

Latem nie ma nic przyjemniejszego dla smakosza niż zimne i pyszne frappe. Tymczasem kawa mrożona jest nie tylko kaloryczną bombą.

Światowa Fundacja Badań nad Rakiem ostrzega, że kawa mrożona to napój, który zawierać może nawet 500 kalorii, a więc jedną czwartą dziennego zapotrzebowania kalorycznego dorosłej kobiety.

Na jego kaloryczność w oczywisty sposób wpływa skład. Podczas, gdy filiżanka małej czarnej bez cukru to zaledwie 10 kalorii, kawa mrożona to mieszanka cukru, tłustego mleka i śmietanki – radykalnie bardziej kaloryczna niż jej uboższa (i zdrowsza) siostra.

Jak się to ma do chorób nowotworowych? Zależność jest dość prosta. Jak wynika z doświadczeń Światowej Fundacji Badań nad Rakiem (World Cancer Research Fund – WCRF) oraz Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem (American Institute for Cancer Research – AICR) – otyłość ma bezpośredni wpływ na zagrożenie chorobami nowotworowymi.

1 2
Tagi: nowotwórkawa
REKOMENDACJA
2009-07-29 00:32:21
~niedajsiestresowi

Podstwowa przyczyna raka to przewlekly stres W polaczeniu z dodatkowymi czynnikami moze rzeczywiscie doprowadzic do zmian nowotworowych.Osobiscie to przerobilem 30 lat temu!!

2009-07-29 00:11:59
~adam

Hej cypryjka jak miałbym pić kawę z takim gównem jak mleko 2% czyli woda to wolę napić się samej wody.

2009-07-29 00:08:37
~adam optymalny

Odpowiedź dla Uli. Oczywiście, że będziesz miała super figurę jeśli będziesz jadła i piła tłusto a ograniczała ilości węglowodanów(cukrów) do minimum czyli 0.8 grama na kilogram ciała. Poza tym cholesterol, który mamy we krwi nie powstaje z tłuszczy tylko znów z węglowodanów tak samo jak tłuszcz który nam się osadza w ciele. Żeby było śmieszniej to właśnie węglowodany są zamieniane na tłuszcz i cholesterol/

2009-07-29 00:02:44
~adam optymalny

Znów jakiś cymbał napisał wg niego mądry artykuł. Tyle tylko, że liczenie kalorii nie ma żadnego sensu, a liczy się tylko z jakiego pochodzą źródła. Jeśli to będą węglowodany to oczywiście jest ważne. Nie liczy się kalorii jedząc wg zaleceń dr Jan Kwaśniewskiego i Diety Optymalnej. A raka powoduje jedzenie dużych ilości węglowodanów -udowodniono to w 2007 roku w USA.

2009-07-28 20:40:07
~Madzia

No jasne, że bez sensu!!!! Ok, może frappe ma dużo kalorii, ale to raczej wpływa na podwyżkę cholesterolu, co zwiększa zagrożenie np. zawałem, ale na bank nie jest związane z tworzeniem się nowotworów... "Otyłość jest powiązana z przewlekła reakcją zapalną", czego?:) I żadna reakcja zapalna nie uszkadza DNA!!! Czyli kolejne totalne mieszanie ludziom w głowach:)

2009-07-28 19:54:38
~ula

Uwielbiam mrożoną kawę. Pijam bez cukru, ale zimną z mlekiem, a czasem z lodami i (lub) z prawdziwą tłustą bitą śmietaną. Figurę mam nienaganną, bo nie tyje się od kawy, a z obżarstwa.

2009-07-28 19:47:54
~Ania

Ja jesli mam ochote na mrozoną kawe robie sobie swoja ulubiona Asre niskodrazniaca i dodaje do niej kulke lodów waniliowych.

2009-07-28 19:20:51
~meecoway

I tak wszyscy predzej czy pozniej bedziemy gryzc kwiatki od dolu.....

2009-07-28 19:09:40
~złosliwiec

autor tekstu chyba nie wie co to jest frappe, tak nie ma śmietanki ani lodow :-)

2009-07-28 19:00:41
~Mar

Brawa dla autorki - pomyliła się tylko tysiąc razy ("500 kalorii, a więc jedną czwartą dziennego zapotrzebowania kalorycznego dorosłej kobiety". Chyba miała Pani na myśli KILOkalorie...). Gdyby dzienne zapotrzebowanie wynosiło 2000 cal, czyli 2 kcal - wystarczyłoby dziennie zjadać pół grama cukru, żeby całkowicie zaspokoić zapotrzebowanie energrtyczne.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!