wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Aktualności

Czy niepłodność musi być tabu?

31.07.2009

Mieszkacie razem. Minął już rok, a „życzliwi” wokół zaczynają dopytywać – kiedy w końcu weźmiecie się do roboty, bo przecież społeczeństwo się nam starzeje i nad przyrostem naturalnym należy odpowiednio popracować.

I problem, który jak mogłoby się wydawać jest problemem intymnym, dotyczącym dwojga osób nagle staje się problemem społecznym. To prawda – w każdym z nas (no, może prawie w każdym) jest pragnienie posiadania potomstwa, co jest naturalną potrzebą przedłużenia gatunku. Jednak nie każdy może dziecko posiadać.



Niepłodność dotyka obecnie 1 na 6 par w Polsce. To bardzo dużo. Co w praktyce oznacza niepłodność? Jest to stan kiedy z jakichś przyczyn nie są produkowane komórki rozrodcze (kobieta) albo nie może dojść do ich zapłodnienia (mężczyzna). Stan taki, tzn. niemożność zajścia w ciążę musi utrzymywać się przynajmniej rok.

Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Generalnie przyczyna jest jedna. I można określić ją w dwóch słowach: rozwój cywilizacji. Codzienny stres, zbyt duży czas przeznaczany na pracy, za krótki czas przeznaczany na odpoczynek i sen, zanieczyszczenia środowiska, oddziaływanie urządzeń promieniujących i szkodliwie oddziałujących na nasze ciało, niezdrowy sposób odżywiania się i niehigieniczny tryb życia.

1 2
REKOMENDACJA
2017-02-21 21:19:56
~DARIOMAN

Nie tylko niepłodność ale i zwykłe, bardzo z resztą częste u facetów współcześnie, problemy z jakością sporty są tabu. A wystarczy Permen Repro by się wspomóc i wzmocnić płodność!

2014-01-07 13:57:19
~www.staraniowy.pl

Nie musi. Dla nas nie jest: http://staraniowy.pl/nieplodnosc-pr zelamac-tabu/

2009-08-31 11:48:04
~xxx

Ania,masz rację!Mi to też działa na nerwy,bo nieraz się z tym spotkałam,przez to m.in. kontakt z rodziną ograniczył się do min.Niektórym brak tupetu i nikt nie liczy się z tym,co ta osoba bezdzietna może czuć,jak odziałowuje to na jej psychike itp.Nie każdy potafi się pewnymi gadkami nie przejmować!

2009-08-12 11:10:43
~mikuś

tez myslalam ze nie moge miec dzieci a własnie zrobila test i jestem w ciązy heheh

2009-08-12 11:10:31
~maStek

Moja kuzynka ostatnio mi powiedziala,że chcialaby byc bezplodna, bo moglaby sie ruchac ze swoim facetem ile chce xD [ ten "facet" ma 22 lata, ona 16, a on ma dziewczyne ;D ]

2009-08-11 23:11:27
~obserwator

Dlaczego mówimy o skutkach a nie o przyczynach? Życie to nie inkubator.Każdemu człowiekowi dla normalnego rozwoju potrzebny jest wysiłek fizyczny czyli praca fizyczna i naturalne wyżywienie,Dla przykładu-mleko w sklepie-to mleko czy koncentrat o bliżej nieokreślonej strukturze j-drób chodowany na hormonach itd.Nie okłamujmy się, przedwczesne uświadamianie seksualne wiąże się z rozpoczynaniem życia seksualnego dzieci a co za tym idzie , środki antykoncepcyjne i skrobanki. Wi

2009-08-06 17:44:10
~sara

ja86... tylko pozazdrościć że Ci się udało. Jak to jest że jak ktoś chce dziecko to nie może miec a jak nie chce to wpadnie. Dzisiaj sie dowiedziałam że mojego chłopaka brata dziewczyna jest w ciąży. I wcale nie chciała. A ja jak sie o tym dowiedziałam to prawie zaczełam płakać. Zazdroszcze tym co mają dzieci. Mam nadzieje że i mi kiedyś się uda.

2009-08-03 10:38:20
~mama

z wlasnego doświadczenia mogę polecić jedno, HORMONY!!!!!! To w sytuacji gdy nie wiadomo jaka jest przyczyna, czyli wszystko w porządku z nią i z nim. Dla faceta różne witaminy, cynk, selen itd, a dla kobiety poza witaminami (feminatal, prenatal) - hormony - luteina i closterbegit. U mnie było 7 lat starań, zabiegi laparoskopii, histeroskopii, badania nasienia i wszytsko było ok. W końcu zdecydowaliśmy się na inseminacje,które nie były udane, a naturalnie udało się później, wg

2009-08-03 10:23:05
~mały jąder

Wielkość męskich jąder siępowiekszyła 0 5-6cm ale zawrtość zdrowych plemników spadła o 40% Wielu się chwali że ma jak dzwony ale puste jak wydmuszki przyczyna mało snu i ocieplenie klimatu no i alkohol i narkotyki

2009-08-03 10:16:58
~mały jąder

Polaków genitalia sąo kilka centymetrów wieksze ale zawartość o 40% mniejsz,a przyvzyna to ocieplenie klimatu czyli niektórzy mają wydmuszki

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!