wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Dlaczego ciągle jesteś niewyspany?

18.08.2009

Ile snu potrzebujesz, aby po przebudzeniu powiedzieć „wyspałem się”? O tym, że śpimy mniej niż potrzebujemy mówi się już od dawna. Odkrycia kalifornijskich naukowców rzucają nowe światło na te kwestię.

Przyjmuje się, że osoba dorosła potrzebuje od siedmiu do dziewięciu godzin snu na dobę. To jednak tylko teoria. W praktyce niektórzy z nas śpią po kilka godzin dziennie i czują się wypoczęci, inni nawet po dziesięciu godzinach snu wciąż narzekają na zbyt małą ilość snu.Prof. Ying-Hui Fu (neurolog) wraz z zespołem naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego postanowił bliżej zbadać tę  zależność. W wyniku poszukiwań odkryli, że zmiany w genie DEC2 są odpowiedzialne za zakłócanie dobowego rytmu funkcjonowania człowieka – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.

Póki co badań naukowców nie można uznać za reprezentatywne, ponieważ przeprowadzone zostały one na dwóch przedstawicielach gatunku ludzkiego – matce oraz córce, a następnie na odpowiednio zmodyfikowanych genetycznie myszach.

1 2
Tagi: senbezsennośćgodziny snudec2geny
REKOMENDACJA
2013-07-14 22:21:02
~Yaks Yala

Jedwabna pościel we wszystkim pomaga, ale najlepiej w zasypianiu pomaga Forsen, śpi się głęboko i następnny dzień jest piękny :)

2009-08-23 21:47:19
~mickey mouse

cóż tam myszy męczone w laboratoriach!!! a jedwab naturalny jest przyczyną masowej zagłady ptaków...ignoranci zapewne też nie wiedzą ,że w sieci rozpinane nad hodowlą jedwabników,wpadaja ptaki i giną w męczarniach!!!ale cóż tam byleby się dobrze spało ,a po nas choćby potop

2009-08-22 08:59:50
~ari

Proponuje aby wszyscy piszacy artykuły na wp zwrócili czasem uwage na swoją ortografie, a zwłaszcza na literówki bo wychodzą później dziwaczne rzeczy np. "Przepadanie DNA...". Ja przepadam za kawą z mlekiem, a DNA za czym? za bitą śmietaną? I nie ma artykułu, który by nie miał literówek. Ludzie zastanówcie się troche...

2009-08-19 11:09:27
~roark

Jedwab jest naturalnie hipoalergiczny. W dodatku od dawna wiadomo że działa dobrze na skórę i włosy. Działa też kojąco. Więc możliwe jest że pomaga również na sen :)

2009-08-19 02:07:11
~agnes

Słyszałam gdzies niedawno, że przy problemach ze snem bardzo pomocna okazuje się jedwabna pościel (Silk Dreams) Wie ktoś coś na ten temat?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.