wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Epidemia grypy - realne zagrożenie?

13.10.2009

Co roku, zaraz przed rozpoczęciem sezonu jesienno – zimowego, docierają do nas niepokojące przewidywania dotyczące epidemii (lub wręcz pandemii – czyli globalnej epidemii) grypy.

Z jednej strony słyszymy o „medialnym szaleństwie” i jesteśmy masowo uspokajani przez specjalistów, z drugiej zaś o „ryzyku śmierci” i coraz większej liczbie zachorowań na grypę. Czy faktycznie grozi nam pandemia?

Fakty


Ilość zachorowań na grypę faktycznie rośnie z roku na rok. W pierwszym tygodniu stycznia tego roku, odnotowano ponad sześć tysięcy, podczas gdy w tym samym czasie roku poprzedniego zanotowano ich tylko pięć i pół tysiąca. W tym roku przewidywany jest dalszy wzrost liczby chorych. Wirusy mutują i wydaje się, że najnowocześniejsza nawet technologia medyczna nie jest w stanie uchronić ludzkiej populacji przed masowymi zachorowaniami, a dokładniej – nadążyć za genetycznymi mutacjami groźnych wirusów, których podstawową siłą rażenia jest nieprzewidywalność.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) z roku na rok podnosi stopień zagrożenia epidemiologicznego, który w tym roku osiągnął maksimum: został ogłoszony szósty, najwyższy stopień zagrożenia. Także w tym roku ogłoszono, że atak wirusa grypy A/H1N1 jest najszybciej rozprzestrzeniającą się, odnotowaną epidemią.

1 2 3
Tagi: grypa
REKOMENDACJA
2009-10-18 12:09:41
~cx

STOP CHEMTRAIL !!!!!!!!

2009-10-18 12:09:28
~clint eastwood

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) z roku na rok bredzi te same bzdury na ten temat a przecież wiadomo że ta organizacja jest finansowana przez koncerny farmaceutyczne więc muszą wciskać ludziom kity o zagrożeniu epidemiologicznym a ludzie to łykają jak dzieci.Proste?? - proste.

2009-10-18 12:06:29
~Jane Burgermeister

Oskarzenie Burgermeister obejmuja dowody na to,ze przedsiebiorstwa farmaceutyczne i miedzynarodowe agencje rzadowe sa aktywnie zaangazowane w tworzenie,doskonalenie,produkcje i dydtrybucje srodkow biologicznych sklasyfikowanych jako najbardziej smiercionosna bron biologiczna na Ziemi,w celu wywolania pandemii i czerpania korzysci materialnych ze sprzedarzy lekarstw i szczepionek.Dostarcza dowodow na to,ze zarowno wirusy "ptasiej" jak i "swinskiej" gry

2009-10-18 12:06:15
~on28

Cytat: "Z grypą jest jak z wirusami w komputerze. Najpierw ktoś produkuje nowe szczepy a potem na szczepionkach firmy robią kasę wmawiając nam, że to dla ratowania naszego życia i zdrowia." Dokładnie Nemo. Zgadzam się z tym w 100%. gdyby nie firmy farmaceutyczne nie byłoby żadnych mutacji gryp i w ogóle byłoby mniej chorób.

2009-10-18 12:05:17
~Jane Burgermeister

Oskarzenie Burgermeister obejmuja dowody na to,ze przedsiebiorstwa farmaceutyczne i miedzynarodowe agencje rzadowe sa aktywnie zaangazowane w tworzenie,doskonalenie,produkcje i dydtrybucje srodkow biologicznych sklasyfikowanych jako najbardziej smiercionosna bron biologiczna na Ziemi,w celu wywolania pandemii i czerpania korzysci materialnych ze sprzedarzy lekarstw i szczepionek.Dostarcza dowodow na to,ze zarowno wirusy "ptasiej" jak i "swinskiej" grypy,byly stworzone w lab

2009-10-18 12:03:41
~Jane Burgermeister

Jane Burgermeister,austriacka dziennikarka sledcza,zlozyla w czerwcu biezacego roku na rece przedstawiciela Federalnego Biura Sledczego (FBI) przy ambasadzie Stanow Zjednoczonych Ameryki w Wiedniu oraz w sadzie austriackim oskarżenie kryminalne dotyczace przedstawicieli Swiatowej Organizacji Zdrowia (WHO) a takze Organizacji Narodow Zjednoczonych (ONZ) oraz wielu innych wysokich ranga urzednikow panstwowych i korporacyjnych w sprawie bioteroryzmu i usilowania popelnienia ludobojstwa.

2009-10-18 11:34:50
~ola

Moja trzyletnia córeczka została zaszczepiona przeciwko grypie,wiadomo, że nie uchroni jej to przed przeziębieniami ale na pewno przed powikłaniami, a ja mogąc chociaż w ten sposób pomóc czy zapobiec będe szczepić.

2009-10-18 11:29:25
~Goga

Grypy nie wolno lekceważyć, może powodować poważne powikłania, ja np. miałam zapalenie mięśnia sercowego i do tej pory mam ze sercem problemy. A zaczęło się niewinnie od podgorączki i ogólnego osłabienia, nawet kataru ani kaszlu nie miałam, dostałam antybiotyk, ale w ogóle nie pomógł, a po 2 tygodniach tak mi serce zaczęło wariować, że myślałam, że umrę... Tak więc żadne reklamowane w tv specyfiki ani nawet antybiotyki nic nie dają, tylko trzeba leżeć! Bo przecho

2009-10-18 11:25:58
~Jancio

CO roku? i co roku gówno, szmal dla firm farmaceutycznych

2009-10-18 11:25:32
~Radio ;]

www.radioskoda.cba.pl Zapraszam Serdecznie!

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!