wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Szczepienie przeciw grypie - warto wiedzieć

05.11.2009
Stosowanie popularnych środków przeciwbólowych zawierających aspirynę, ibuprofen, naproksen lub paracetamol może zmniejszać skuteczność szczepionki przeciwko grypie - informuje serwis "EurekAlert".

Jak wynika z badań prowadzonych w University of Rochester Medical Center na myszach oraz próbkach ludzkiej krwi z wykorzystaniem żywych wirusów, fragmentów wirusów oraz różnych środków przeciwbólowych, środki przeciwbólowe obecne we krwi utrudniają produkcję przeciwciał, którą ma wywoływać działanie szczepionki.

Szczególnie niekorzystne jest ich przyjmowanie przy pierwszych objawach reakcji immunologicznej, jak zaczerwienienie i obrzęk. Zwłaszcza ibuprofen upośledza produkcję przeciwciał przez limfocyty - ustalili naukowcy.(PAP)

PAP pmw/ agt/

fot. JupiterImages

REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.