wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Na grypę: czosnek i seks!

10.11.2009

Rosjanie mają swoje sposoby na grypę. Najlepsze spośród nich to czosnek… i seks! Niekoniecznie stosowane w tej właśnie kolejności.

Przy okazji kolejnej fali tzw. „świńskiej grypy”, wywoływanej wirusem A/H1N1, nie tylko lekarze przypominają o profilaktyce. My również odgrzebujemy najstarsze i najbardziej sprawdzone metody naszych babć. W końcu tonący brzytwy się chwyta. A jak wiadomo, z dostępem do szczepionki przeciw A/H1N1 wciąż są poważne problemy.Po tym, jak fala grypy zalała Ukrainę, leżąca po sąsiedzku Rosja, zaczęła przestrzegać swoich obywateli i zalecać działania profilaktyczne. Najskuteczniejsze spośród nich to czosnek i seks! I nie ma się tu z czego śmiać. Czosnek od wieków znany jest ze swoich właściwości leczniczych. Podobnie jest z seksem. A oto szczegóły.

Czosnek to bogate źródło węglowodanów, białka, składników mineralnych (takich jak wapń, fosfor, magnez, siarka, chrom, cynk, jod);  zawiera też olejki lotne oraz witaminy, takie jak witamina C, A, B1, B2, PP, a także związki nazywane fitoncydami. To właśnie one działają bakteriostatycznie oraz bakteriobójczo. Jednak najbardziej interesującym nas składnikiem czosnku jest allicyna, która wykazuje silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne.

1 2 3
REKOMENDACJA
2009-11-25 16:18:27
~Kabel

Zgadzam się, trzeba dbać o higienę, popijać herbatkę z miodem i zajadać się czosnkiem. Przynajmniej w moim przypadku to działa. Co do tranu to też biorę z tym, że z dorsza norweskiego w kapsułkach.

2009-11-17 22:57:04
~iska

też na przeziębienie tran piję, moim zdaniem jeden z lepszych sposobów. Ja najbardziej z dorsza norweskiego lubię, cytrynowy z mollersa.

2009-11-16 15:12:47
~Becia

Heh albo raczej czosnek i tran ;) Od zawsze babcia mi mówiła,że to wzmacnia odporność. Na zdrowie wychodzi, i na szczęście jakiś smaczniejszy mi się trafił, z dorsza norweskiego.

2009-11-12 18:38:38
~andzia

dobre rady jak z kazdej gazety wiecej doswiadcxzen i bedzie `wiecej mutacji teraz bedzie grypa chomikowa albo mysia jak zwal tak zwal

2009-11-10 23:59:15
~ibo

Rosjanie to bardzo mądry naród:) A co do grypy to nie wiem czy jest jeszcze jakiś kraj bardziej spanikowany od naszego...aszkoda słow

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.