wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Aktualności

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23.02.2010
Antydepresyjny Tramwaj Edukacyjny na ulicach stolicy oraz czat z lekarzem psychiatrą na stronie kampanii Forum Przeciw Depresji - to niektóre z wydarzeń towarzyszących obchodom 8. Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

Celem Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją jest zwiększenie świadomości na temat tego schorzenia, jego objawów, konieczności diagnozowania i leczenia.

W ramach obchodów we wtorek o godz. 12 z pętli na placu G. Narutowicza ruszy na ulice Warszawy Antydepresyjny Tramwaj Edukacyjny. Podróżni będą w nim mogli otrzymać materiały edukacyjne na temat depresji, a także kupony upoważniające do bezpłatnej konsultacji z psychiatrą w wybranych gabinetach lekarskich. Można też będzie posłuchać monodramów inspirowanych tekstami o depresji, przygotowanych przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Gościem tramwaju będzie aktor Sambor Czarnota.

W ramach kampanii w godzinach 12-16 na stronie www.forumprzeciwdepresji.pl odbędzie się czat z lekarzem psychiatrą. W godzinach 12-22 czynny też będzie Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji Itaka (22 654 4041).

Depresja jest długotrwałym zaburzeniem nastroju i emocji, które objawia się nie tylko smutkiem i przygnębieniem, ale też problemami z koncentracją, utratą zainteresowań, myślami samobójczymi, niską samooceną, zmniejszeniem apetytu i aktywności seksualnej oraz zaburzeniami snu - bezsennością lub nadmierną sennością.

1 2
REKOMENDACJA
2012-04-20 18:33:16
~kika

Depresja będzie rosła, gdyż poziom egoizmu stale wzrasta, a co za tym idzie, ciągła, coraz większa potrzeba pragnień. Im większe w nas pragnienie, tym większy brak, a przez to należy rozumieć, coraz większa pustka, która prowadzi ostatecznie do depresji. Ma to bardzo konkretny cel, więc już teraz warto zostanowić się, co dla nas w życiu jest najwżniejsze?....i znaleźć odpowiednie środowisko, które podobnie jak my, ma przed sobą ważność celu. Warto zajrzeć na str. zdro

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.