wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Nowa broń przeciwko rakowi?

18.03.2010
Odkrycie nowej ścieżki przekazywania sygnału, która zmusza komórki nowotworowe do starzenia się, ma szansę pomóc w opracowaniu skutecznej i uniwersalnej terapii wszystkich rodzajów raka - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature".

Komórki raka mają unikalną zdolność do nieskończonej liczby podziałów i nie starzeją się. Pier Paolo Pandolfi wraz z kolegami z Harvard Medical School w Boston odkrył nową ścieżkę sygnałową, która powoduje że komórki te zaczynają się starzeć, a jednocześnie nie wpływa na zdrowe (nienowotworowe) komórki.

Kluczowym elementem tej ścieżki jest białko kodowane przez gen Skp2; utrata tego genu u myszy znacząco ogranicz powstawanie guzów nowotworowych powodując starzenie komórek raka i hamując ich podziały. Ponadto, jak wykazali naukowcy, lek hamujący działanie Skp2 wywołuje starzenie komórek w hodowlach tkankowych nowotworów w laboratorium.

Co ciekawe opisana ścieżka sygnałowa nie obejmuje znanych cząsteczek związanych ze starzeniem zdrowych komórek i wydaje się funkcjonować jedynie w komórkach nowotworowych. Dzięki temu hamowanie Skp2 może stać się skutecznym uniwersalnym sposobem zapobiegania i leczenia raka. (PAP)

fot. JupiterImages

Przeczytaj koniecznie:

Zdradzą Cię własne bakterie

Nowe spojrzenie na dziedziczenie

PAP kdo/ tot/

REKOMENDACJA
2012-10-25 12:13:43
~astra

zobacz: www.pokonajraka.sos.pl

2011-08-11 09:52:16
~RAKOWIEC

Mam raka migdałka i węzłów chłonnych,już po usunięciu....czekała mnie chemia i radioterapia- 4 chemie i 30 radioterapii,po 2 chemiach i 10 radioterapii szyja poparzona, duszenie się,niemożność przełykania nawet śliny ,schudnięcie i to duże.Sądzę ze długo bym nie pożył i groziła mi po tych radioterapiach trachotomia krtani.Zrezygnowałem z tych uzdrowień i zastosowałem dietę i różne leki ziołowe dr Budwig-teraz wiem ze żyję,waga rośnie,czuje się coraz lepiej,jest a

2010-03-18 15:25:37
~m

Niech się pospieszą z lekiem bo ja i inni chorzy na raka umieramy!

2010-03-18 15:05:14
~gosc

taaa hehe, najlepiej sobie robic dziury w lydce i wkladac tam ziarno ciecorki. ponoc leczy i hiv i raka. nie leczy tylko glupoty... tak samo jak kuracja gersona

2010-03-18 13:55:01
~pozdrawiam

Niestety dzisiejsza medycyna walczy jedynie z objawami choroby. Nie stara się zaradzić jej przyczynom. Warto poczytać o terapii Gersona lub o metodzie dr Dąbrowskiej.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.