wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Już prawie co trzeci Amerykanin jest otyły

04.08.2010

Już prawie co trzeci mieszkaniec USA jest otyły - wynika z danych Ośrodka Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC) w Atlancie. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat w USA otyłość zaczęła być problemem 2,4 mln osób w wieku powyżej 18 lat.

W całych Stanach Zjednoczonych wskaźnik osób dotkniętych otyłością wynosi obecnie 27 proc., ale w co najmniej dziewięciu stanach przekracza 30 proc. Dziesięć lat temu w żadnym z nich liczba ta nie była tak wysoka.

Obecnie 72,5 mln Amerykanów uważanych jest za otyłych. Najwięcej w południowych stanach (28,4 proc.) a także na Środkowym Zachodzie (28,2 proc.). W Kolorado, gdzie mieszka najmniej w USA osób mających problem z wagą, wskaźnik otyłości wynosi 18,6 proc., ale już w położonym na południu USA stanie Mississippi - 34,4 proc..

"W Kolorado wskaźnik otyłości jest niższy, bo niemal dwie trzecie populacji mieszka w Denver, gdzie ludzie są bardziej aktywni" - tłumaczy William Dietz, dyrektor wydziału CDC do spraw żywienia, aktywności fizycznej i otyłości.

W całych Stanach Zjednoczonych otyłość najczęściej jest problemem czarnoskórych kobiet (41,9 proc.) i Latynosów (30,7 proc.). Zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn wskaźnik otyłości jest niższy w przypadku osób lepiej wykształconych.

Leczenie chorób będących skutkiem otyłości: cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób serca czy niektórych nowotworów, rocznie kosztuje już 147 mld dol. Jak szacuje CDC koszt leczenia jednego otyłego pacjenta jest o 1429 dol. wyższy niż osoby nie mającej problemu z wagą.

Walka z otyłością dzieci stała się priorytetem Pierwszej Damy USA Michell Obamy, która nie tylko promuje zdrowy tryb życia wśród najmłodszych Amerykanów i ich rodziców, ale także zabiega o środki na wprowadzenie odpowiednich zmian w szkołach.

fot. Digital Vision/Thinkstock

Joanna Trzos PAP ju/ krf/

REKOMENDACJA
2010-08-07 09:19:33
~Juzek

Wprowadzić im na parę lat KOMUNIZM i od razu wyszczupleją. Specjalistę od odchudzania mają niedaleko, na Kubie, Jak będą szczuplejsi to będą i szczęśliwsi.

2010-08-06 13:28:50
~ada

wygladaj świetnie nie mając nadwagi.Sprawdź dlaczego program którego używałam skutecznie pozwolił mi się pozbyć nadwagi i nie pozwolił przytyć ponownie Poznaj moc która drzemie w twoim organizmie.Jedz ulubione dania i chudnij.Czytaj na (odchdzamskutecznie.com.pl) sprawdzony i skuteczny w przypadku kobiet po porodzie.Znakomicie regeneruje organizm i kształtuje sylwetkę.Poleca gorąco

2010-08-06 13:00:27
~gosia33

www.gosia33sex.esite.pl FILMY I FOTKI Z MOIM UDZIALEM ! ! ! ZAPRASZAM SERDECZNIE ! ! !

2010-08-06 12:34:51
~nie nic

Ciekawi mnie jedno pytanie. jaka wage powiniem miec przecietny mezczyzna i przecietna kobieta? co to jest przecietnosc? gdzie sa doliczane wyjatkowe przypadki jednostek przekracajacych przecietnosc nie bedacych ludzmi otylymi. Ile insytut badajacy ta horobe dostal dotacji rzadowych na prowadzenie badan. co z predyspozycjami genetycznymi u ludzi rasy czarnej i latynoskiej ze sklonnosciami do tycia? Ile beda kosztowaly leki na przeciwotylosc?

2010-08-06 12:04:01
~ktos

Problem zdrowotny tkwi w jelitach i ich funkcjonowaniu oraz układu pokarmowego po wypadku komunikacyjnnym urazy dają o sobie znać

2010-08-06 11:58:05
~klaudia

Nie musisz sobie odmawiać wszystkiego aby uzyskać szczupłą sylwetkę. Wystarczy tylko kilka zmian i osiągniesz coś niewarygodnego. Wpisz w google: " 8 kg w 10 dni osiągnij wymarzoną sylwetkę " .Polecam, bo sama wypróbowałam.

2010-08-05 17:57:13
~xxx

a jak nazwac ustawe zakazująca informacji o tym że to co żresz zawiera GMO...czyli genetycznie zmodyfikowana zywnośc !!! i zakaz informacji ...dla plebsu, obywatela, konsumenta ..jak takie cos nazwa ? ...mnie to smierdzi spiskiem ..hgw jakim !..ale śmierdzi...wiec tyjesz bo : ŻRESZ ZA DUŻO , I ZRESZ ZA DUZO GÓWNIANEGO ZARCIA..pozdrowienia dla Henrego Forda i umanufakturowienia świata...jesteśmy juz powoli w duu.. pie....interpunkcja i ortografia niczego nie zmienia ...

2010-08-05 17:53:56
~xxx

MŻWR..to dobra metoda jedna z podstawowych....albo..mozesz : zreć ile chcesz,ale uprawiasz sport w sposób wręcz ,,psychopatyczny,, ....ale nie zapominajmy też o innej sprawie.. o syfie w żarciu..wypełniaczach,sojowych,sk robiowych, a tym czym sa karmione zwierzęta i jak zwykłe zboże i czym jest pryskane na zwykłym kaszubskim polu,małopolski i mazowieckim,a jest pryskane, całe szczeście ze nie żyjemy USraelu i nie az tak duzo GMO..wariaci i iinni opentani....co to wesża wszędzie s

2010-08-05 16:01:28
~Classic

To chory kraj ! Chyli się ku upadkowi. Skończy jak Imperium Rzymskie. Nie bierzmy z ich przykładu !

2010-08-05 07:32:41
~Alka

Witajcie Kochani! Mówicie, że w Polsce nie ma otyłości? wystarczy się przejść po ulicy. Nie mówię o ludziach starszych, im tak jakby nie zależało na swoim wyglądzie. Odpuszczają sobie i już , ich sprawa. Mnie interesuje problem ludzi młodych, którzy nie jedzą tylko żrą i jeszcze się dziwią, że są grubi. Metoda jest prosta "MŻWR" czyli po prostu mniej żryj, więcej się ruszaj. Sama ją stosuję od lat, po rzuceniu palenia; ważę 65 kg przy wzroście 160cm i je

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!